Euro
10.0054
-0.63%
Dolar
8.4116
-0.52%
Altın
494.27
-0.59%
Borsa
1.383
-0.59%
Bitcoin
326.460
-3.72%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C
  Trump Ulusal Katedral'deki dini törene katıldı

  Trump Ulusal Katedral'deki dini törene katıldı

  ABD'nin yeni başkanı Donald Trump Amerikan geleneklerinde yer alan şekilde Ulusal Katedral'de dini törende yer aldı.
  • AA
  • 21.01.2017 - 21:55

  Dün Kongre'de yemin ederek ABD'nin 45. Başkanı olan Donald Trump, bu sabah Washington'daki Ulusal Katedral'de İslamiyet de dahil olmak üzere 26 farklı din ve mezhepten temsilcinin katıldığı dini törene katıldı.

  İLK BAŞKAN'DAN BU YANA GELENEK

  ABD'nin ilk başkanı George Washington'a kadar uzanan bir gelenek olan dini törene Trump, eşi Melania Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eşi Karen Pence ile katıldı.

  ABD'deki en etkili Müslüman organizasyonlardan ADAMS Center'ın Başkanı İmam Macid'in de katıldığı dini törende Hıristiyanlık, Yahudilik ve Hinduizm gibi farklı dinlerin temsilcileri yer aldı.

  KURAN'I KERİM DİNLEDİ

  İmam Macid 45. ABD başkanı Donald Trump'a güçlü bir mesaj vermek için Kuran'ın bazı ayetlerini okuma fırsatı buldu. İmam Macid Hucurat Suresi Ayet 13 ile Rum Suresi 22. ayeti okudu.

  Trump dini törene katıldı Kur'an-ı kerim dinledi VİDEO

  TRUMP VE EŞİNİN DİKKATLERİ GÖZDEN KAÇMADI

  Trump'ın Kuran-ı Kerim okunduğu esnada duruşu ve eşi Melania Trump'a hareketleri dikkatlerden kaçmadı.

  Trump Ulusal Katedral deki dini törene katıldı #1

  İSLAMAFOBİK SÖYLEMLERİ OLMUŞTU

  Trump'ın dini merasimine katılması sebebiyle bazı kesimler tarafından eleştirilen İmam Macid, Amerikan medyasına yaptığı açıklamada, "yöneticiler de dahil herkese İslam'ın mesajının ulaştırılması gerektiğini ve bu yüzden bu merasimde yer almasının normal olduğunu" vurguladı.Trump Ulusal Katedral deki dini törene katıldı #2

  Kampanya dönemindeki İslamofobik söylemlerinin bundan sonra ne tür politikalara yol açabileceği tartışılan Trump, dünkü yemin töreni konuşmasında da "radikal İslami terörizmi yeryüzünden sileceğini" dile getirmişti.

  Trump Ulusal Katedral deki dini törene katıldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir