Petrol
93.29
1.62%
Euro
18.3606
-1.00%
Dolar
18.5761
0.03%
Altın
1.023
-0.69%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
376.631
0.31%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kim ile tokalaştı

  ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kim ile tokalaştı

  ABD'nin çiçeği burnunda Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Kim Jong ile Kuzey Kore'de görüştüğü fotoğraflar ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 27.04.2018 - 10:15

  ABD Dışişleri Bakanlığına, dün resmen Mike Pompeo getirilmişti. Pompeo'nun geçtiğimiz aylarda CIA Başkanı sıfatıyla Kuzey Kore'ye giderek Kim ile görüşme yaptığı oprtaya çıkmıştı.

  Kim ile Pompeo'nun görüşmelerinin fotoğrafı ortaya çıktı.

  ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kim ile tokalaştı #1

  KİM İLE EL SIKIŞTI

  Başkanı Donald Trump ile Kim Jong'un yapacağı tarihi görüşme öncesinde, Dışişleri Bakanı Pompeo'nun gizlice Kuzey Kore'de Kim ile görüştüğü ortaya çıkmıştı.

  O görüşmenin fotoğrafları basına yansıdı. Görüntde Kim'in Pyongyang'adki ofisinde Pompeo ile Kim'in el sıkıştığı görülüyor.

  ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kim ile tokalaştı #2

  Trump'ın "Aşırı yüksek seviyelerde doğrudan görüşmeler yaptık" sözleri üzerine ortaya çıkan diyalog ortamında CIA Başkanı Mike Pompeo'nun gizlice Kuzey Kore'ye gittiği ortaya çıktı.

  ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kim ile tokalaştı #3

  GİZLİ KUZEY KORE GEZİSİ

  Reuters ve ABD merkezli Wall Street Journal gazetesi Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Nisan başında gizlice Kuzey Kore'ye giderek Kim Jong-un ile görüştüğünü yazmıştı

  ABD'nin Florida eyaletinde Japonya Başbakanı Şinzo Abe'yi ağırlarken konuşan Trump, Kuzey Kore lideriyle "Haziran başı veya ondan biraz daha önce"görüşeceğini söyledi.

  ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kim ile tokalaştı #4

  TARİHİ GÖRÜŞMEYE DOĞRU

  Buluşmanın gerçekleşmesi durumunda Donald Trump, bir Kuzey Kore lideri ile görüşen ilk ABD başkanı olacak. Kuzey Kore'nin yürüttüğü nükleer testler ve ABD'ye ulaşma kapasitesine sahip roketleri son dönemde iki ülke arasında krize yol açmıştı.


  Görüş Bildir