Petrol
112.5
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.179
1.43%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  ABD'de Başkan Erdoğan'ın ağlatan buluşması

  ABD'de Başkan Erdoğan'ın ağlatan buluşması

  ABD'de Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin düzenlediği etkinliğinde Başkan Erdoğan'ın boynuna sarılan Filistinli Ebubekir Serag, "Çok mutluyum, bu benim için bir rüyadan daha fazla bir şey" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 26.09.2018 - 09:12
  • Güncelleme : 26.09.2018 - 10:43

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) düzenlediği etkinliğe katıldı. Erdoğan burada büyük bir coşkuyla karşılandı.

  Erdoğan'a sarılarak kendisiyle bir süre görüşen Filistinli Ebubekir Serag, "Çok mutluyum, bu benim için bir rüyadan daha fazla bir şey. Bunun gerçek olduğuna bile inanamıyorum. 78 yaşındayım ve hayatım boyunca hiçbir lideri sevmediğim kadar Erdoğan'ı sevdim. İmkanım olsa bütün isteğimle hayatımdan alıp onun güvenliği ve selameti için verirdim" dedi.

  ABD de Başkan Erdoğan ın ağlatan buluşması #1

  ABD'de Başkan Erdoğan'ın ağlatan buluşması ViDEO

  ELLERİNDE "ERDOĞAN'I SEVİYORUZ" PANKARTLARIYLA BAŞKAN ERDOĞAN'I SELAMLADILAR

  ABD'de yaşayan Türkler ve Amerikalı Müslümanlar, Başkan Erdoğan'ı TASC önderliğinde düzenlenen buluşma programın düzenlendiği salonda büyük bir coşkuyla karşıladı. Katılımcılar ellerinde "We love Erdoğan" (Erdoğan'ı seviyoruz), "We Love Türkiye" (Türkiye'yi seviyoruz) yazılı pankartlar ve Türk bayraklarıyla Başkan Erdoğan'ı selamladı.

  ABD de Başkan Erdoğan ın ağlatan buluşması #2

  "ERDOĞAN, DÜNYANIN HER YERİNDE YÜZ MİLYONLARIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU"

  TASC Eş Başkanı Halil Mutlu programda yaptığı konuşmada, "Bu süreçte bazı devletlerin küresel sorunları siyasi çıkarlar adına müslümanların öldürülmesini karşı çıkmak bir yana burada işlenen insanlık suçuna açıktan destek olduklarına tanıklık ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım tam bu noktada ezberleri bozan, adalet ve insanlık onuruna sahip çıkan dik duruşunuz ve hakikat anlayışınızla Müslümanlar başta olmak üzere dünyanın her yerinde yüz milyonların gönlünde taht kurdunuz." ifadelerini kullandı.

  ABD de Başkan Erdoğan ın ağlatan buluşması #3

  ERDOĞAN'A SARILAN FİLİSTİNLİ SERAG: "BİR RÜYADAN FAZLA BİR ŞEY"

  Öte yandan program sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına giderek kendisiyle bir süre görüşen Filistinli Ebubekir Serag, açıklamalarda bulundu. California'daki Glendale İslam Merkezi Başkanı Serag,"Çok mutluyum, bu benim için bir rüyadan daha fazla bir şey. Bunun gerçek olduğuna bile inanamıyorum." dedi. Serag, "78 yaşındayım ve hayatım boyunca hiçbir lideri sevmediğim kadar Erdoğan'ı sevdim. İmkanım olsa bütün isteğimle hayatımdan alıp onun güvenliği ve selameti için verirdim." ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın insanlığa hizmet konusunda sorumlu davrandığını kaydeden Serag, "Kendisine 3 sayfalık bir mektup verdim ve tüm ümmetin arkasında olduğunu anlattım." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir