ABD'de Irma Kasırgası'na ateş açma planı

ABD’nin Florida eyaleti tarihindeki en büyük kasırgalardan birine hazırlanırken, bireysel silahlanmayı savunan onbinlerce Amerikalı da kasırgaya karşı 'ateş ederek' önlem almayı planlıyor.

ABD'de Irma Kasırgası'na ateş açma planı

25 BİN KİŞİ DESTEK VERDİ

Ryan Edwards isimli genç, Facebook’taki etkinliği 'stres ve sıkıntı' nedeniyle açtığını söylese de, azımsanamayacak sayıda Facebook kullanıcısı etkinliği ciddiye almış görünüyor. Şu ana kadar 25 bin kişinin katılacağını açıkladığı etkinlikte, 53 bin kişinin de gitmeyi düşünüyorum seçeneğini işaretledi.

ABD'de Irma Kasırgası'na ateş açma planı

Edwards, “Ben bu etkinliği stres ve sıkıntıdan açmıştım ama işler kontrolümden çıktı” dedi.

"BU BÜYÜK KABADAYIYA KARŞI KOYMA VAKTİ GELDİ"

Edwards’ın etkinlik tarifinde, “Bu büyük kabadayıya karşı koyma vakti geldi. Burası bizim evimiz ve kimse bizi buradan atamaz. Irma Kasırgası’na ateş ederken bu savaşta bana katılın ve onu gördüğünüz yerde vurun. O bizi vurmadan ilk önce biz onu vuralım” yazıyor.

Etkinliğe katılacağı belirtilen kullanıcılarının kaçının şaka yaptığı ise haliyle bilinmiyor.

UZMANLARDAN TEHLİKE AÇIKLAMASI

Şaka olarak başlayan, ancak oldukça ciddi bir noktaya ulaşan konu ile ilgili uzmanlardan açıklama geldi. Mermilerin havaya ateşlenmesi durumunda kasırga dalgasının içine giren mermilerin akım şie birlikte yeniden yere gelebileceği, hatta sağa sola ve insanlara zarar verebileceğini belirttilerek ateş açılmaması konsunda uyarıda bulunuldu.

ABD'de Irma Kasırgası'na ateş açma planı

Irma kasırgası Florida'ya yaklaştı VİDEO