Euro
10.1268
0.05%
Dolar
8.5577
-0.02%
Altın
497.21
0.42%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
341.350
8.87%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  ABD'de Irma Kasırgası'na ateş açma planı

  Floridalı 22 yaşındaki bir gencin açtığı 'Irma Kasırgası’na ateş et' adlı etkinliğe onbinlerce kişi katılmayı planlıyor.
  • Ajanslar
  • 10.09.2017 - 04:50
  ABD'de Irma Kasırgası'na ateş açma planı

  ABD’nin Florida eyaleti tarihindeki en büyük kasırgalardan birine hazırlanırken, bireysel silahlanmayı savunan onbinlerce Amerikalı da kasırgaya karşı 'ateş ederek' önlem almayı planlıyor.

  ABD de Irma Kasırgası na ateş açma planı #1

  25 BİN KİŞİ DESTEK VERDİ

  Ryan Edwards isimli genç, Facebook’taki etkinliği 'stres ve sıkıntı' nedeniyle açtığını söylese de, azımsanamayacak sayıda Facebook kullanıcısı etkinliği ciddiye almış görünüyor. Şu ana kadar 25 bin kişinin katılacağını açıkladığı etkinlikte, 53 bin kişinin de gitmeyi düşünüyorum seçeneğini işaretledi.

  ABD de Irma Kasırgası na ateş açma planı #2

  Edwards, “Ben bu etkinliği stres ve sıkıntıdan açmıştım ama işler kontrolümden çıktı” dedi.

  "BU BÜYÜK KABADAYIYA KARŞI KOYMA VAKTİ GELDİ"

  Edwards’ın etkinlik tarifinde, “Bu büyük kabadayıya karşı koyma vakti geldi. Burası bizim evimiz ve kimse bizi buradan atamaz. Irma Kasırgası’na ateş ederken bu savaşta bana katılın ve onu gördüğünüz yerde vurun. O bizi vurmadan ilk önce biz onu vuralım” yazıyor.

  Etkinliğe katılacağı belirtilen kullanıcılarının kaçının şaka yaptığı ise haliyle bilinmiyor.

  UZMANLARDAN TEHLİKE AÇIKLAMASI

  Şaka olarak başlayan, ancak oldukça ciddi bir noktaya ulaşan konu ile ilgili uzmanlardan açıklama geldi. Mermilerin havaya ateşlenmesi durumunda kasırga dalgasının içine giren mermilerin akım şie birlikte yeniden yere gelebileceği, hatta sağa sola ve insanlara zarar verebileceğini belirttilerek ateş açılmaması konsunda uyarıda bulunuldu.

  ABD de Irma Kasırgası na ateş açma planı #3

   

  Irma kasırgası Florida'ya yaklaştı VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir