Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
352.626
-0.31%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  ABD'nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi

  ABD'nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi

  ABD, İngiltere ve Fransa'nın Esad rejimine karşı düzenlediği operasyonun yankıları sürüyor. Operasyon sonrasında vurulan bölgelerin uydu görüntüleri yayınlandı.
  • Haber Merkezi
  • 15.04.2018 - 11:04

  ABD'nin İngiltere ve Fransa ile Esad rejimine ve kimyasal tesislerine yönelik gerçekleştirdiği operasyon hala tartışılıyor. Özellikle Rusya ile arada oluşabilecek savaş kıvılcımlarına karşı uluslararası arena daha itidalli davranıken, saldırıların gerçekleştirildiği hedeflerin uydu görüntüleri yayınlandı.

  ABD nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi #1

  TESİSLER YOK EDİLDİ

  Amerikan CNN International haber sitesinin yayınladığı uydu görüntülerinde Suriye’deki üç tesisin hava saldırısından önce ve sonraki fotoğrafları yer aldı. Görüntülerde Esad rejimi ve Rusya’nın iddia ettiğinin aksine, Suriye’de kimyasal silah ürettikleri iddiasıyla vurulan üç yer ağır hasar aldığı görülüyor.

  ABD nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi #2

  ABD nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi #3

  ABD Şam'ı vurdu VİDEO

  KİMYASAL DEPOLAR ZARAR GÖRDÜ

  Suriye'de Esad rejiminin kimyasal kaleleri olan üç tesisler ABD, Fransa ve İngiltere fırlattığı 105 füze ile yerle bir edildi. CNN International'ın yayınladığı uydu görüntülerinde tesislerin imha edildiği gözlenirken, tesislere aitdepoların da zarar gördüğü belirtildi.

  ABD nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi #4

  Saldırıların başlamasının hemen ardından konuşan ABD Başkanı Donald Trump, vurulan üç bölgenin Esad rejiminin kimyasal programını yürüttüğü tesisler olduğunu açıklamıştı.

  Fransa'nın Suriye'ye saldırı görüntüleri VİDEO

  ABD nin vurduğu tesisler uydudan görüntülendi #5


  Görüş Bildir