Euro
9.0362
0%
Dolar
7.449
-0.32%
Altın
439.69
-0.51%
Borsa
1.564
0.48%
Bitcoin
276.018
0.37%
1ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 1 C
  ABD uçakları Venezuela sınırında

  ABD uçakları Venezuela sınırında

  İnsani yardım malzemeleri adı altında Kolombiya sınırına uçaklar indiren ABD, darbe hazırlıkları yapıyor.
  • AA
  • 17.02.2019 - 13:30
  • Güncelleme : 17.02.2019 - 13:30

  Florida eyaletindeki Homestead Hava Üssü'nden kalkan 3 "Boeing C-17" tipi askeri uçak, Cucuta şehrine vardı.

  DAHA FAZLA YARDIM OLACAK MESAJI

  Uçaklarda toplam 180 ton gıda ve ihtiyaç malzemesi bulunduğunu ifade eden ABD uluslararası yardım kurumu USAID'in Direktörü Mark Green, "Bu ne ilkti ne de son olacak. Daha fazla yardım yolda." dedi.

  ABD uçakları Venezuela sınırında #1

  FOTOĞRAF: Suriye'ye insani yardım bahanesiyle gelen ABD uçaklarının silah götürdüğü ortaya çıkmıştı. O dönemde de ABD medyası dünyaya haberleri 'insani yardım' adı altında sunuyordu.

  ABD uçakları Venezuela sınırında #2

  MADURO ÜZERİNDE SİYASİ BASKI ÇABASI

  Söz konusu sözde yardım, askeri uçaklarla taşınan ilk insani yardım oldu. ABD'nin bu adımı, kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido'yu tanıyan Washington yönetiminin, görevdeki Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve sosyalist hükümeti üzerindeki baskıyı arttırma çabası olarak yorumlanıyor.

  ABD uçakları Venezuela sınırında #3

  FOTOĞRAF: Geçen hafta Kolombiya sınırına sözde insani yardım götüren ABD'nin askerleri görüntülenmişti.

  "KÜRESEL YARDIM ŞOVU"

  Maduro, perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD'nin insani yardım hamlelerini eleştirmiş, "Hem bizim hükmümüzü kesip paramızı çalıyorlar, sonra da 'Alın bu kırıntılarla idare edin.' diye bunu küresel şova çeviriyorlar. Biz tüm onurumuzla bu küresel şova 'Hayır!' diyoruz. Venezuela'ya yardım etmek isteyen herkese açığız ama ihtiyacımız olan her şeyi alacak gücümüz var." ifadelerini kullanmıştı.

  ABD uçakları Venezuela sınırında #4

  GUAİDO'YA GEÇİCİ DEVLET BAŞKANI VASFI

  ABD ve Avrupa ülkelerinin Guaido'yu geçici devlet başkanı olarak tanıması, Maduro hükümetinin yurt dışı varlıklarını yönetmesini ve kendi gıda yardım programını yürütmesini zora sokuyor.

  PARA TRANSFERİNE YASAK

  Washington yönetimi, daha önce Venezuela devletinin ABD'deki, aralarında petrol şirketi Citgo'nun da olduğu varlıklarını Guaido'nun kontrolüne vermiş ve Maduro'nun kontrolündeki kurumların para transferlerine yasak getirmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir