Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
589.707
1.15%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  ABD’ye kaçmaya çalışan baba-kız ölü bulundu

  Meksika'dan yasa dışı yollarla ABD'ye geçmeye çalışırken, Alberto Martinez Ramirez ve 11 aylık kızı Valeria hayatını kaybetti.
  • AA
  • 26.06.2019 - 09:29
  • Güncelleme : 26.06.2019 - 09:29
  ABD’ye kaçmaya çalışan baba-kız ölü bulundu

  Amerika’nın Meksika sınırında sığınma başvurusu yapmak için bekleyen Oscar Alberto, pazar günü ABD'ye yasa dışı yollardan geçmeye karar verdi. Önce kızıyla nehri geçen Oscar, kızını ABD tarafında bırakarak eşi için geri dönerken, kızının nehre kapıldığını gördü. Kızı Valeria için tekrar geri dönen Oscar, Valeria'ya ulaşmasına rağmen akıntıya kapılarak kızıyla birlikte can verdi.

  ABD HAFTADA 3 SIĞINMA TALEBİ KABUL EDİYOR

  Meksika'nın ABD sınırındaki Matamoros şehrinde, çoğunluğunu Latin Amerikalı düzensiz göçmenlerin oluşturduğu binlerce kişi, ABD'li yetkililer tarafından sığınma talebinde bulunmak üzere çağırılmayı bekliyor. Öte yandan ABD'li yetkililer, haftada ortalama 3 sığınma talebi kabul ediyor.

  İKİ AYDIR ABD’YE SIĞINMAYA ÇALIŞIYORLARDI

  Oscar'ın eşi Tania Vanessa Avalos, yakınlarıyla birlikte iki aydır Puerta Mexico Köprüsü'nde, ABD'den sığınma talep edebilmek için randevu almayı beklediklerini ve Meksika'nın kendilerine insani vize verdiğini belirtti.

  ABD’ye kaçmaya çalışan baba-kız ölü bulundu #1

  SON ÇAREYİ YÜZEREK GEÇMEKTE BULDULAR

  Avalos, bulundukları yerde sıcaklığın 45 dereceye ulaştığını ve Meksika'da kalmaya devam ettikleri için Oscar'ın umutsuzluğa kapılarak, yüzerek ABD'ye geçme kararı aldığını söyledi.

  12 SAAT SONRA BABA - KIZIN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

  Eşi ve kızının akıntıya kapıldığını gören Avalos'un, yetkililerden yardım istemesinin ardından Oscar ve Valeria'yı arama-kurtarma çalışmaları başladı. Yaklaşık 12 saat süren arama-kurtarma çalışmalarının ardından Oscar ve Valeria'nın cansız bedenlerine, Puerto Mexico Köprüsü'nün 500 kilometre uzağında ulaşıldı.

  ABD’ye kaçmaya çalışan baba-kız ölü bulundu #2

  Valeria'nın babasının tişörtü içinde, boynuna sarılmış bir şekilde bulunan cansız bedeni, 2015 yılında Muğla'dan Yunanistan'a şişme botla geçmeye çalışan ve botun alabora olmasıyla hayatını kaybeden Suriyeli Aylan Kurdi'yi hatırlattı.

  ABD’ye kaçmaya çalışan baba-kız ölü bulundu #3

  “ABD NE KADAR ÇOK KİŞİYİ REDDERSE O KADAR ÖLEN KİŞİ OLACAK”

  Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador da olaya ilişkin, "Bu çok acı bir durum. Her zaman söyledik, ABD ne kadar çok kişiyi reddederse, çölde veya nehri geçerken ölen o kadar kişi olacak." açıklamasında bulundu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir