Euro
14.8654
-4.26%
Dolar
13.1213
-4.02%
Altın
765.44
-1.71%
Borsa
1.852
2.35%
Bitcoin
758.909
0.94%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Aç kalan yavru denizaslanı girdiği restoranda uyuyakaldı

  ABD'de aç kalan bir yavru denizaslanı, girdiği restoranda uyuyakaldı. Hayvanın aşırı aç ve susuz kaldığı tespit edildi.
  • Ajanslar
  • 07.02.2016 - 12:35
  Aç kalan yavru denizaslanı girdiği restoranda uyuyakaldı

  ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki San Diego kentinde aç bir denizaslanı, lüks bir restorana girdi. Açıkta yiyecek bir şey bulamayan yavru deniz aslanı, masalardan birinin yanında uyuyakalırken, restoranın Fransız baş aşçısı Bernard Guillas, "Yavru denizaslanını restoranın en iyi masası olan 65 numaralı masanın yanında bulduk" diye konuştu.

  Aç kalan yavru denizaslanı girdiği restoranda uyuyakaldı #1

  Aç kalan yavru denizaslanı girdiği restoranda uyuyakaldı İZLE

  AÇIK KAPIDAN GİZLİCE GİRDİ

  Dişi denizaslanı yavrusunun sahildeki bir rampayı kullandığını ve açık bulduğu bir kapıdan restorana gizlice girdiğini tahmin ettiklerini belirten restoran çalışanları, birçok deniz canlısının bulunduğu eğlence parkı SeaWorld'ün deniz memelileri için oluşturduğu kurtarma ekibine durumu haber verdi.

  Sputnik'te yer alan habere göre, Kurtarma ekibi 8 aylık yavrunun aşırı aç ve susuz kaldığını tespit etti. Canlının sahip olması gereken kilonun yalnızca yarısı kadar olduğu belirten görevliler, birkaç aylık iyi bir bakımla yeniden sağlığına kavuşup doğal ortamına salıverilebileceği kaydetti.

  Aç kalan yavru denizaslanı girdiği restoranda uyuyakaldı #2

  EL NİNO'NUN ETKİLERİ

  Kaliforniya sahilleri birkaç aydan bu yana aç denizaslanı yavrularının akınına uğruyor. Bu duruma gerekçe olarak El Nino'nun okyanus yüzey sıcaklığını artırması gösteriliyor. Sıcaklık artışı denizaslanlarının besin kaynağı balıklar üzeride olumsuz etkide bulunuyor.

  Aç kalan yavru denizaslanı girdiği restoranda uyuyakaldı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir