Euro
10.0669
-0.95%
Dolar
8.3144
-0.95%
Altın
497.76
-1.78%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
329.397
10.35%
18ºC
İstanbul
Yağmur 18 C

  Hollanda'da, Filistinlilerin 'Dönüş Anahtarı' anıtı sergil

  Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen gösteride, Filistinliler için evlerine dönüşü ve bu haklarına bağlılıklarını simgeleyen "Dönüş Anahtarı" anıtı sergilendi.
  • AA
  • 31.12.2018 - 09:14
  Hollanda'da, Filistinlilerin 'Dönüş Anahtarı' anıtı sergil

  Hollanda Filistin Evi Vakfı ve Geniş Platform Filistin Vakfınca düzenlenen gösteride, katılımcılar, İsrail'in Filistin topraklarını işgal etmesine dikkati çekmek için Amsterdam'ın Dam Meydanı'nda toplandı.

  Gösteride sergilenen seyyar "Dönüş Anahtarı" anıtının önüne, üzerinde "adalet", "eşitlik" ve "özgürlük" yazan çelenk bırakıldı.

  Hollanda da, Filistinlilerin Dönüş Anahtarı anıtı sergil #1

  GÖSTERİ DÜZENLENDİ

  Daha sonra gösteriye katılanlar tarafından, anıtın önüne kırmızı gül bırakılarak Filistin'de bu zamana kadar yaşamını yitirenler anıldı.

  Filistin bayrakları taşıyan eylemciler, "Özgür Filistin", "Gazze'deki kuşatmayı durdur" ve "İsrail'in Filistin'i işgalini durdur" yazılı pankartlar taşıyarak "Özgür Filistin" ve "Terörist İsrail" sloganları attı.

  Hollanda da, Filistinlilerin Dönüş Anahtarı anıtı sergil #2

  HOLLANDALI AKTİVİSTLER DE KATILDI

  Gösteri sırasında yapılan konuşmalarda, İsrail'in Filistinlilere 70 yıldır yaptığı zulmün son bulmasına işaret edilerek, Hollanda Hükümeti'nin, Uluslararası Adalet Divanı'na (UAD) ev sahipliği yaptığı sorumluluğunun bilincinde olarak, İsrail'in yaptığı haksızlık ve zulme karşı baskı uygulaması gerektiğine vurgu yapıldı.

  Hollanda da, Filistinlilerin Dönüş Anahtarı anıtı sergil #3

  Gösteride ayrıca, başkent Amsterdam'da, yaklaşık 4.5 yıldır İsrail'in Filistin'deki zulmüne dikkat çekmek için tek başına gösteri yapan Hollandalı aktivist Simon Vrouwe ve büyük fedakarlıklar yaparak Filistinlilere destek olan bazı Hollandalı aktivistlere, teşekkür amaçlı sembolik Filistin pasaportu ve buket çiçek takdim edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir