Petrol
115.27
1.29%
Euro
17.5118
-0.24%
Dolar
16.6713
-0.07%
Altın
977.3
0.12%
Borsa
247
-0.82%
Bitcoin
336.636
-4.18%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail kanalına verdiği röportaj

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail kanalına verdiği röportaj

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 yıl aradan sonra ilk kez bir İsrail televizyonuna röportaj verdi.
  • Ajanslar
  • 21.11.2016 - 22:37

  İsrailli gazeteci Dayan Orbach, “Size zor soruları sorma özgürlüğünü kullanmak istiyorum” deyince Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu ana kadar sorduklarınız kolay mıydı?.. Buradan eğer sen Tayyip Erdoğan’ı sıkıştıracağını zannediyorsan beni sıkıştıramazsın.” sözleriyle cevap verdi.

  Erdoğan: Bakın siz bile doğru konuşamıyorsunuz-VİDEO

  13 YIL SONRA İLK KEZ İSRAİL KANALINA RÖPORTAJ

  İsrail ile normalleşme sürecine değinen Erdoğan, "Normalleşme sürecine ciddi manada yaklaşıldığını zannediyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yıl aradan sonra ilk kez bir İsrail televizyonuna konuştu. Erdoğan, Mavi Marmara baskınından sonra kesilen ilişkilerin yeniden kurulmasına da değindi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail kanalına konuştu-VİDEO

  "NETANYAHU TELEFONDA ÖZÜRÜ GERÇEKLEŞTİRDİ"

  İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başladığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti: "3 maddelik bir talabimiz vardı; özür, tazminat ve ambargonun kaldırılması... Netanyahu telefonda özürü gerçekleştirdi. Tazminat da yoluna girdi. Abuka meselesinde bir sürecin içindeyiz. Büyük ihtimalle kalkacak bu konuda münasebetler iyi. Normalleşme sürecine ciddi manada yaklaşıldığını zannediyorum."

  "GAZETECİ OLMANIZ SİZİ DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN ALIKOYMAMALI"

  Mavi Marmara saldırısı için "Tüm delliller elimizde, İsrail askerlerinin kan dökülmesini engellemeye çalıştıklarına inanmak imkansız" diyen Erdoğan, röportajı yapan gazeteciye yönelik olarak da "Gerçekleri konuşun, gazeteci olmanız sizi doğruları söylemekten alıkoymamalı" ifadelerini kullandı.

  Erdoğan'dan İsrailli gazeteciye: Beni sıkıştıramazsın-VİDEO

  "HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR"

  İsrailli gazeteciye Davos zirvesini hatırlatan Erdoğan: "Şimon Peres'e Davos'ta, "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz" dedim." dedi ve Hamas'ın terör örgütü olmadığını söyledi.

  ABD'de başkanlık seçiminde Donald Trump'ın sürpriz zaferine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Trump'ın Müslümanlar konusunda sözlerini gerçeğe dönüştüreceğini düşünmüyorum" dedi. Cumhurbaşkanı, dünya ülkelerinin ilerleme için güçlü ilderlere ihtiyacı olduğunun altını çizdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir