Euro
10.1496
0.09%
Dolar
8.6637
0.2%
Altın
488.94
0.19%
Borsa
1.398
-1.49%
Bitcoin
386.679
-6.26%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları

  ABD federal hükümet krizi sürerken Trump’ın Meksika duvarı için fon arayışları, Kongo’daki seçim sonrasında ülkede çıkan karışıklıklar ve Brexit sorunu, uluslararası basının ana gündem maddelerindendi
  • Haber Merkezi
  • 11.01.2019 - 11:23
  Dünya gazetelerinde günün başlıkları

  ABD – THE WALL STREET JOURNAL

  ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar inşa etmek için finansman arayışında alternatif rotalara yönelmesini, WSJ ana sayfadan duyurdu. Beyaz Saray'daki danışmanların, duvara finansman sağlamak için ulusal acil durum ilan etmeyi ve acil durum fonlarındaki parayı duvarın inşasına yönlendirmeyi değerlendirdiklerini dile getiren gazete, Pentagon’un Suriye'deki ekipmanların geri çekilmesini hızlandırmasını da ana sayfadan verdi.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #1

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  Texas eyaletineziyaret gerçekleştiren Trump’ın, mevcut koşullarda ulusal çapta acil durum ilan etme hakkı olduğunu söyleyip, Kongre'nin duvarın finansmanına onay vermemesi halinde bunu kesinlikle yapacağını vurgulaması, NYT’ın da gündemindeydi.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #2

  ABD – FINANCIAL TIMES

  FT, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin geçici sonuçları ilan edilmesiyle birlikte Demokrasi ve Sosyal Gelişme Birliği Partisi'nden Felix Tshisekedi’nin, cumhurbaşkanlığını kazananın kendisi olduğunu iddia etmesiyle başkent Kinşasa sokaklarında şiddet olayları meydana gelmesini manşetten duyurdu.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #3

  ABD – TIME

  Haftalık haber dergisi, Trump ile Demokratların Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi arasında Oval Ofis'te yaşanan "Meksika sınırına duvar tartışması"nı kapaklaştırarak, süregelen hükümet krizini ve Trump’ın duvar için alternatif kaynak arayışını gündem konusu yaptı.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #4

  FRANSA – LIBERATION

  Macron hükümetinin, Sarı Yelekliler protestolarını yatıştırmak amacıyla 15 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceği müzakere toplantılarını gündeme taşıyan Fransız gazete, tartışma komisyonu başkanı Chantal Jouanno – Macron çekişmesine yer verdi.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #5

  İNGİLTERE – THE GUARDIAN

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin geçici sonuçlarının ilan edilmesinin ardından ülkede başlayan kaosu ve şiddet olaylarını ana sayfadan duyuran The Guardian’ın gündeminde May’in Brexit krizi de yer aldı.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #6

  İNGİLTERE – THE TIMES

  İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit anlaşmasında parlamento desteği alamamasını gündeme getiren The Times, May'in sendika ve lobi kuruluşları başkanlarıyla görüşerek destek alma çabalarını manşetten paylaştı.

  Dünya gazetelerinde günün başlıkları #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir