Euro
10.1591
-0.04%
Dolar
8.3867
-0.09%
Altın
506.4
-0.07%
Borsa
1.461
0.29%
Bitcoin
325.625
7.71%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Emmanuel Macron: Erdoğan ile konuşmaya devam etmeliyiz

  Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fikir ayrılıkları olsa da konuşmaları ve buna devam etmeleri gerektiğini belirtti.
  • AA
  • 11.06.2021 - 04:07
  Emmanuel Macron: Erdoğan ile konuşmaya devam etmeliyiz

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı'nda basın toplantısı dözenledi.

  Macron, NATO Zirvesi kapsamında kendisinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşme yapmayı istediğini aktararak, "Bu iyi bir şey. Birbirimizi görmeye ihtiyacımız var." dedi.

  "KONUŞMAYA DEVAM ETMELİYİZ"

  Erdoğan ile derin fikir ayrılıklarının olduğunu dile getiren Macron, "Fikir ayrılıkları olsa da birbirimizle konuşmalıyız ve konuşmaya devam etmeliyiz." ifadesini kullandı.

  Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile NATO, Suriye, Libya, Dağlık Karabağ ve Fransa'nın "radikal İslamcılık" mücadelesini görüşmek istediğini kaydetti.

  "İSLAM DİNİNİ HEDEF ALMIYOR"

  Erdoğan'a "radikal İslamcılıkla" mücadelenin hiçbir şekilde İslam dinini hedef almadığını anlatacağını ifade eden Macron, Erdoğan ile yapılabilecek iş birliği alanlarını da konuşacağını söyledi.

  Macron, insan ve gazetecilerin haklarına ilişkin konularda ve ikili ilişkilerde her zaman açık olduğunu, baş başa görüşmelerde açık şekilde konuştuğu için kamuoyuna karşı da bunu yaptığını aktardı.

  Emmanuel Macron: Erdoğan ile konuşmaya devam etmeliyiz #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir