Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.959
-0.20%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek

  Almanya’da İslam karşıtı PEGIDA hareketi başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanındaki göçmen karşıtı hareketler 14 ülkede sokağa inecek.
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2016 - 08:36
  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek

  2014 yılında Almanya’nın Dresden kentinde kurulan ve binlerce üyesi bulunan PEGIDA (Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) hareketi belli başlı Avrupa ülkelerinde geniş katılımlı bir eyleme hazırlanıyor.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #1

  ORTAK HAREKET BİLDİRGESİ

  Habertürk'ün haberine göre, göçmen krizinin iyice büyümesiyle birlikte destekçileri artan hareket, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da benzer grupların temsilcileriyle bir araya gelerek ortak hareket bildirgesine imza attı.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #2

  14 ÜLKEDE BİNLERCE KİŞİ SOKAĞA İNECEK

  Prag yakınlarındaki Roztoky kasabasında imzalanan “Prag Deklarasyonu”na göre 6 Şubat tarihinde Almanya, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Polonya, Slovakya ve İsviçre gibi 14 ülkedeki göçmen karşıtı grupların hepsi binlerce kişiyle birlikte sokaklara çıkacak.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #3

  ALMANYA'NIN İSLAMLAŞMASINA KARŞI SAVAŞMAK

  Eylem planını açıklayan PEGIDA’nın sözcüsü Tatjana Festerling, “Avrupa’nın İslamlaştırılmasına karşı savaşmak, hepimizin ortak amacı. Almanya, bir ülkenin kapılarını tüm dünyaya açmasının nelere yol açabileceğinin kanıtıdır. Merkel ülkeye tüm gereksiz insanları alıyor” dedi.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #4

  Buluşmayı organize eden Çek “İslam Karşıtı Blok”un kurucusu Martin Konvicka, Avrupa’nın göçmen politikasını “Aptalca ve intihara meyilli” şeklinde tanımladı.

  SAĞCI AfD YÜKSELİYOR

  Sağcı AfD yükseliyor: Sağ popülist söylemleri ile dikkat çeken Almanya için Alternatif Partisi (AfD), sığınmacı tartışmalarının ardından oy oranını artırdı.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #5

  Alman Bild am Sonntag Gazetesi’nin yaptığı son ankete göre, AfD ilk kez yüzde 10, Alman 2. televizyon kanalı ZDF’nin yaptığı Politbarometer’e göre ise yüzde 11 oy oranına ulaşarak Yeşiller’i geride bıraktı. Uzmanlar, sığınmacı krizinin AfD’ye yaradığı görüşünde.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #6

  13 Mart’ta Almanya’nın Baden Württemberg, Rheinland Pfalz ve Saksonya Anhalt eyaletlerinde yapılacak eyalet meclisi seçimlerinde AfD’nin alacağı oy oranı ise merak konusu.

  Göçmen karşıtı PEGİDA 14 ülkede sokağa inecek #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir