Petrol
95.17
-1.18%
Euro
18.4026
0.68%
Dolar
17.955
0.31%
Altın
1.034
0.05%
Borsa
2799
0.00%
Bitcoin
416.372
-1.21%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Hamas ile İsrail arasında ateşkes

  Hamas, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların ardından 2014'ten bu yana yürürlükte olan ateşkes anlaşmasına geri dönme konusunda İsrail ile aracılar yoluyla anlaştıklarını duyurdu.
  • Haber Merkezi
  • 30.05.2018 - 09:59
  Hamas ile İsrail arasında ateşkes

  İsrail ile Hamas arasında yaşanan çatışmalar sona erdirecek anlaşmanın yapıdığı, ateşkese başlandığı açıklandı.

  Hamas ile İsrail arasında ateşkes #1

  ATEŞKES'E GERİ DÖNÜLDÜ

  Hamas Siyasi Büro Üyesi Halil Hayye tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Direniş, düşmanı püskürtme ve angajman kurallarını değiştirmesini önleme konusunda başarılı olduktan sonra son saatlerde bazı aracılar devreye girdi. Gazze'deki ateşkes anlaşmasına geri dönme ve Filistin direniş grupları ile işgal güçlerinin aynı kurallara bağlı kalması hususunda mutabakat sağlandı." ifadeleri kullanıldı.

  Açıklamada, aracılar ve anlaşmanın içeriğine ilişkin detay bilgi verilmedi. İsrail tarafından da anlaşmayla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı.

  İSRAİL UÇAKLARI UÇMUYOR

  Gazze'den de halihazırda İsrail hava saldırılarından kaynaklı sesler duyulmuyor. İsrail savaş uçakları, dün akşam ve bu sabah erken saatlerde aralıklarla düzenlediği Gazze Şeridi'ni hedef alan saldırılarda, Hamas, İslami Cihad ve direniş gruplarına ait noktaları vurmuştu. Hamas ve İslami Cihad da İsrail'in Filistinliler aleyhinde işlediği suçlara cevap olarak İsrail bölgelerine havan saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

  İsrail'in son 2 günde Gazze'deki Hamas ve İslami Cihad'a ait bazı noktalara düzenlediği hava saldırıları sonucu 4 Filistinli şehit olmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir