Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
287.758
3.51%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C
  İngiltere Başbakanı May'den Türkiye ve Rusya'ya çağrı

  İngiltere Başbakanı May'den Türkiye ve Rusya'ya çağrı

  İngiltere Başbakanı Theresa May, "Türkiye ve Rusya'nın Suriye'deki ateşkese bağlı kalınması için nüfuzlarını kullanmaları önemli" dedi.
  • AA
  • 13.01.2017 - 18:42

  İngiltere Başbakanı May den Türkiye ve Rusya ya çağrı #1

  May, İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunan Yeni Zelanda Başbakanı Bill English ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Başbakanlık'ta düzenlenen ortak basın toplantısında Suriye konusunun da görüşmede ele alındığını belirten May, şöyle konuştu:

  SAVAŞA SON VERMENİN TEK YOLU

  "Suriye'de geçen ay varılan kırılgan ateşkesi memnuniyetle karşılıyoruz. Astana'da bu ay yapılacak görüşmelerde uygun koşulları oluşturmak için Rusya ve Türkiye'nin ateşkese bağlı kalınması için nüfuzlarını kullanmaları önemli. Müzakerelere geri dönülmesi için ortaya konulan çabaları destekliyoruz. Çünkü, bu korkunç savaşa son vermenin tek yolu, gerçek ve kapsayıcı siyasi bir çözüme geçiş süreci sağlamaktır."

  ATEŞKESE UYULMASI HALİNDE 23 OCAK'TA GÖRÜŞMELER BAŞLAYACAK

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 4 Ocak'ta yaptığı açıklamada, ateşkese uyulması halinde Kazakistan'ın başkenti Astana'daki görüşmelerin 23 Ocak'ta başlayacağını duyurmuştu. Yeni Zelanda Başbakanı English de basın toplantısında, Birleşik Krallık AB'den ayrıldığında iki ülke arasındaki güçlü ilişkilerin korunacağını dile getirerek, iki ülke arasında serbest ticaret anlaşmasına varmak için görüşmeler yürütmeye hazır olduklarını kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir