Euro
10.7824
0.3%
Dolar
9.2248
0.14%
Altın
528.56
0.15%
Borsa
1.433
0.21%
Bitcoin
598.520
0.28%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  İngiltere'de halk, enflasyon hesapları yapıyor

  İngiltere'de halk, enflasyon hesapları yapıyor

  Ülkede son dönemde artan maliyetler ve tedarik zincirindeki sorunlar, İngiliz halkını kara kara düşündürüyor. Başbakan Johnson ise yükselen fiyatlar konusunda endişeli olmadığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 06.10.2021 - 15:59
  • Güncelleme : 06.10.2021 - 17:07

  İngiltere'de akayakıt tedarik krizi ve Noel öncesi boş raf endişeleri sonrası ülke halkı, enflasyon hesabı yapmaya başladı.

  İngiliz basını, iş gücü kıtlığı, artan enerji maliyetleri ve küresel tedarik zincirlerindeki sorunların neden olduğu enflasyon nedeniyle Britanyalıların bu kış karşı karşıya kaldığı mali sıkıntıları gündeme getirdi.

  FAZLADAN 1800 STERLİNLİK MALİYET

  Daily Mail tarafından paylaşılan bir araştırmanın sonuçları, enflasyonun bu yılın sonuna kadar dört kişilik bir aileye fazladan 1800 sterline mal olacağını ortaya koydu.

  Emekli bir çiftin yaşam maliyetlerinin 1100 sterlinden fazla artacağı, daha düşük gelirli bir çiftin ekstra yaklaşık 900 sterlin harcayacağı kaydedildi.

  KESİNTİLER ŞİMDİDEN BAŞLADI

  İngiltere'de iki haneden birinin, artan maliyetlere ilişkin endişeler nedeniyle şimdiden kesinti yapmaya başladığı belirtildi.

  Haberde, "Son 18 ayda koronavirüsle ilgili belirsizliklere katlanan aileler, şimdi de artan enerji faturaları, yükselen gıda fiyatları ve vergi artışlarının üçlü darbesiyle karşı karşıya." denildi.

  İngiltere de halk, enflasyon hesapları yapıyor #1

  BAŞBAKAN JOHNSON: ENDİŞELİ DEĞİLİM

  Birçok İngiliz'in finansal sıkıntılardan endişe etmeye başladığı bir dönemde Başbakan Boris Johnson, dün yaptığı açıklamada, geçici olacağına inandığı yükselen fiyatlar konusunda kaygılı olmadığını söyledi.

  BBC'ye yaptığı açıklamada Johnson, "Aslında insanlar, uzun süredir enflasyondan endişe duyuyor ve bunun gerçekleşmediğini düşünüyorum." dedi.

  İngiltere de halk, enflasyon hesapları yapıyor #2

  "BENİM İŞİM DEĞİL"

  Johnson, ülkedeki tedarik zincirlerinde ortaya çıkan sorunların her yönünü düzeltmenin "kendi işi olmadığını" da dile getirdi.

  İngiltere ekonomisi hakkındaki görüşlerini sürdüren Johnson, "Birleşik Krallık, daha yüksek ücretli, daha üretken bir ekonomi haline gelerek çok daha iyisini yapmak zorunda." ifadesini kullandı.

  İngiltere de halk, enflasyon hesapları yapıyor #3

  İKİNCİ EL ARAÇ VE YAKIT FİYATLARI ARTTI

  Başka bir anket, birçok İngiliz'in son 1 ila 3 ay içinde harcamalarını azaltmaya başladığı sonucuna ulaştı.

  Sadece geçen yılki fiyat artışlarının analizi, ikinci el arabanın maliyetinin 1600 sterlinden fazla, bir depo yakıtın 10 sterlinden fazla arttığını gösteriyor.

  İngiltere de halk, enflasyon hesapları yapıyor #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir