Euro
11.1311
-0.05%
Dolar
9.5889
0.05%
Altın
556.9
-0.01%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.024
1.94%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  İsrail Golan Tepeleri'nin bir kısmına Trump adını verdi

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Golan Tepeleri'nde "Ramat Trump" isimli Yahudi yerleşim biriminin temelini attı.
  • AA
  • 16.06.2019 - 21:12
  • Güncelleme : 16.06.2019 - 21:12
  İsrail Golan Tepeleri'nin bir kısmına Trump adını verdi

  Golan Tepeleri'ni "İsrail'in malı" olarak kabul eden Trump'ın bu hamlesi, Tel Aviv yönetimi tarafından da karşılıksız bırakılmadı. Binyamin Netanyahu, İsrail işgali altında bulunan Golan Tepeleri'nin bir bölümüne "Trump" ismini verdi.

  İsrail Golan Tepeleri nin bir kısmına Trump adını verdi #1

  TEMELİ ATILDI

  Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, Netanyahu'nun, ABD Başkanı'nın Golan'daki İsrail egemenliğini tanıma kararına teşekkür mahiyetinde olan "Ramat Trump" ismindeki yeni yerleşim biriminin temelini attığı belirtildi.

  İsrail Golan Tepeleri nin bir kısmına Trump adını verdi #2

  Netanyahu, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Son 10 yılda biz burada sınırda (Suriye sınırı) olmasaydık neler olurdu, hepimiz biliyoruz. İran ile onun kolu olan Hizbullah'ın sınıra ve genel olarak Suriye'ye hakim olma girişimlerine karşı çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

  İsrail Golan Tepeleri'nin bir kısmına Trump adını verdi VİDEO

  İsrail Golan Tepeleri nin bir kısmına Trump adını verdi #3

  TRUMP'IN GOLAN KARARI

  İsrail hükümeti, Trump'ın Golan Tepeleri'ndeki İsrail egemenliğini tanımasının akabinde yeni yerleşim birimi inşa etme kararı almıştı.

  İsrail Golan Tepeleri nin bir kısmına Trump adını verdi #4

  ABD Başkanı Trump, 25 Mart'ta Beyaz Saray'da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede, "Golan Tepeleri üzerinde İsrail'in egemenliğini ABD'nin resmen tanıdığını" ilan eden başkanlık kararnamesini imzalamıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir