Petrol
112.23
-0.20%
Euro
17.4319
0.25%
Dolar
16.67
0.19%
Altın
971.66
-0.14%
Borsa
2411
0.36%
Bitcoin
326.060
-3.74%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  Obama'nın temsilcisinden PKK açıklaması

  Obama'nın temsilcisinden PKK açıklaması

  ABD Başkanı Obama'nın, DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi McGurk, "PKK, terör örgütüdür ve Türkiye ile IKBY'ye karşı tehdit oluşturuyor" dedi.
  • AA
  • 26.10.2016 - 03:02

  ABD Başkanı Barack Obama'nın temsilcisi McGurk, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun zor olacağını ve zaman alacağını söyledi.

  Bağdat'ta düzenlediği basın toplantısında konuşan McGurk, Musul operasyonunun belirlenen plan dahilinde sürdüğünü ve ilerleme kaydedildiğini ancak bu operasyonun zor olacağını ve zaman alacağını belirtti.

  McGurk, "DEAŞ, küçük gruplar şeklinde Kerkük ve Rutba'da olduğu gibi farklı yerlerde terör eylemlerinde bulunuyor. Bu gibi eylemlerin artacağını da düşünüyoruz." dedi.

  "PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

  "PKK, terör örgütüdür ve Türkiye ile IKBY'ye karşı tehdit oluşturuyor." diyen McGurk, bu sorunun IKBY ile merkezi hükümet arasında çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

  McGurk, DEAŞ sonrası Irak'ta ABD güçlerinin kalıp kalmayacağı konusunun Irak'a ait olduğunu ve bunun Irak ile ABD arasındaki diyaloğa bağlı olacağını aktardı.

  ABD POLİTİKASINDA "YALAN RÜZGARI"

  Sözcünün bu açıklamasına karşın, ABD'nin son birkaç yılda terör örgütleri PKK ve PYD ile ne kadar içli dışlı olduğu, hem kendi diplomatlarının adeta gaf niteliğindeki açıklamaları hem de teröristlerin kullandığı silahların belgelenmesiyle kanıtlanmış durumda.

  Obama nın temsilcisinden PKK açıklaması #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir