Euro
9.9223
-1.14%
Dolar
8.3535
-1%
Altın
487.47
-0.97%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
325.561
-5.71%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C

  Rusya-Estonya sınırında tutuklu değişimi

  Casuslar Köprüsü filmi Rusya ile Estonya arasındaki sınırda gerçek oldu. Sınırı bağlayan köprüde film sahnelerini aratmayan bir tutuklu değişimi gerçekleşti.
  • Haber Merkezi
  • 12.02.2018 - 09:02
  Rusya-Estonya sınırında tutuklu değişimi

  Rusya ile Estonya arasında casus filmlerini aratmayan bir tutuklu sahnesi gerçek oldu. Casuslar Köprüsü filmi Rusya ile Estonya arasında yapılan tutuklu değişimiyle gerçek oldu.

  Rusya-Estonya sınırında tutuklu değişimi #1

  Rusya-Estonya sınırında tutuklu değişimi ViDEO

  RUS-ESTONYA TUTUKLU TAKASI

  Casusluk suçlamasıyla hüküm giyen iki şüpheli için, iki ülkenin başkanlarınca affedilerek takas edilmesi yönünde karar verilmişti. Takas Estonya ile Rusya arasındaki sınırda bulunan köprüde gerçekleştirildi.

  Rusya'da ajanlık ile suçlanan ve 12 yıl hapse mahkum edilen Estonyalı iş adamı Rayvo Susi ile Rus ajan Artjom Zintsenko iki ülke arasındaki sınırda takas edildi. takas sonrasında iki tutuklu da kendilerini karşılayan yakınlarına sarıldı.

  Rusya-Estonya sınırında tutuklu değişimi #2

  ESTONYA'DAN RUSYA UYARISI

  Estonya Polis Sözcüsü Harry Puusepp, Rus istihbarat servisi nedeniyle vatandaşlarını uyardı:

  "Açıkçası bu dava Rusya özel servisinin ortaya koyduğu tehlikenin bir göstergesi. Bu nedenle Rusya topraklarında işi veya kişisel ilişkileri olanlar Rus özel servisinin dikkatine takılacağını göz önüne almalı. Estonya istihbarat servisinin de aktif Rus casusluğuna karşı önlem alması gerekiyor."

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir