Euro
15.4375
0.06%
Dolar
13.5302
0.08%
Altın
790.7150
0.13%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
585.279
-0.10%
-0ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık -0 C

  Strazburg Valiliğinden PKK'ya yer tahsisi

  Avrupa PKK'ya sahip çıkmaya devam ediyor. Strazburg Valiliği PKK terör örgütü sempatizanlarına propaganda için yer tahsis etti.
  • AA
  • 10.10.2017 - 16:54
  Strazburg Valiliğinden PKK'ya yer tahsisi

  Fransa'da Strazburg Valiliği, Avrupa Konseyi çalışanlarının kullandığı araç parkını, PKK terör örgütü taraftarlarının gösterisi ve kurduğu çadır için kullanıma kapattı.

  Strazburg Valiliğinden PKK ya yer tahsisi #1

  AVRUPA KONSEYİ ARAZİSİ TAHSİS EDİLDİ

  Strazburg'da bulunan Avrupa Konseyi binasının önündeki otopark, Strazburg Valiliğinin aldığı kararla geçici olarak kapatıldı. Kapatılmanın sebebi ise PKK çadırının kurulması için yapılan başvuruya onay. Konsey binası önünde bulunan açık araç parkı, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinin (AKPM) 9-13 Ekim'deki Genel Kurulu süresince, PKK terör örgütü taraftarlarının kullanımına sunulmuş oldu.

  Strazburg Valiliğinden PKK'ya yer tahsisi VİDEO

  Strazburg Valiliğinden PKK ya yer tahsisi #2

  PKK'LI DİYEMEDİLER

  Avrupa Konseyi, konuyla ilgili çalışanlarına gönderdiği yazıda, "Strazburg Bas-Rhin Valiliği, 9-13 Ekim arasında Avrupa Konseyi önünde Kürt hareketi tarafından bir gösteri düzenleneceğini bildirdi. İlaveten, dışarıdan gelecek göstericilerin kullanımına sunulmak üzere, Konsey binasının karşısındaki araç parkında bu tarihler arasında bir çadır kurulacaktır." ifadeleri yer aldı.

  Yazıda, gösterinin güvenlik kaynakları tarafından yakından takip edildiği belirtilerek, çalışanların, uyarıları dikkate almaları istendi.

  Strazburg Valiliğinden PKK ya yer tahsisi #3

  2011'DEN BERİ TERÖRE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORLAR

  PKK taraftarları, Avrupa Konseyi'nin bulunduğu cadde üzerindeki araç parkında 2011'den bu yana gösteri düzenliyor.

  Strazburg Valiliğinden PKK ya yer tahsisi #4

  Terör örgütü yanlıları, Avrupa Konseyi çalışanlarının kullandığı araç parkında dün kurulan çadır dışında, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması amacıyla Avrupa şehirlerini dolaşacağını ilan ettikleri bir otobüsü de durdurarak propaganda yaptı.

  Strazburg Valiliğinden PKK ya yer tahsisi #5


  Görüş Bildir