Petrol
103.87
1.07%
Euro
17.6155
0.85%
Dolar
17.2466
1.61%
Altın
976.05
1.37%
Borsa
2386
0.00%
Bitcoin
346.776
3.39%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Venezuela'da protestolar devam ediyor

  Venezuela'da hükümeti protesto eden yüzlerce kişi, oturma eylemleriyle ana yolları kapattı. Yola oturan eylemciler, kağıt oyunları oynadı.
  • Ajanslar
  • 25.04.2017 - 08:32
  Venezuela'da protestolar devam ediyor

  Devlet Başkanı Nicolas Maduro liderliğindeki hükümeti protesto eden yüzlerce kişi, oturma eylemleriyle başkent Caracas'ta çok sayıda ana yolu trafiğe kapattı.

  İçişleri Bakanlığı, gösterilerde başına atılan su şişesiyle yaralanan Almelian Carrillo'nun tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi.

  Venezuela da protestolar devam ediyor #1FOTOĞRAF: Yola oturan eylemciler kağıt oyunlarıyla zaman geçirdi.

  ÖLÜ SAYISI 21'E ÇIKTI

  Carrillo'nun ölümüyle nisan ayının ilk haftası başlayan protestolar ve ilişkili olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi.

  Venezuela da protestolar devam ediyor #2

  GENEL SEÇİM ÇAĞRISI

  Ülkedeki muhalefet ise Maduro'nun dün yaptığı "aralık ayında kesilen diyalog sürecini devam ettirme" çağrısına olumsuz cevap vererek, acil genel seçim çağrısında bulundu.

  Venezuela da protestolar devam ediyor #3

  Kongre Başkan Vekili Freddy Guevara, hükümetin müzakereleri kullanarak muhalefeti bölmeyi, pasifize etmeyi ve bu yolla zaman kazanmayı amaçladığını söyledi.

  Venezuela da protestolar devam ediyor #4

  Guevara, "Bu protesto, bizim için direnç alıştırması ve inancımızın sınanmasıdır. Tüm gün burada bulunmamız hayati önemdedir." dedi.

  Venezuela Yüksek Mahkemesi, 31 Mart'ta aldığı kararla mahkemenin önceki kararlarına riayet etmediği gerekçesiyle Kongrenin yetkilerini üzerine almış ancak tepkiler üzerine kararını 1 Nisan'da iptal etmişti. Mahkeme ayrıca, 7 Nisan'da da muhalefet lideri Henrique Capriles'in 15 yıl boyunca devlet başkanlığı seçimlerine katılmaması yönünde bir karar almıştı.

  Venezuela da protestolar devam ediyor #5

  Venezuela da protestolar devam ediyor #6

  Venezuela da protestolar devam ediyor #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir