Petrol
99.81
-2.88%
Euro
17.5456
0.45%
Dolar
17.2371
1.55%
Altın
962.9
0.01%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
347.383
4.21%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Öğretmenlik aşkını engeli durduramadı

  Öğretmenlik aşkını engeli durduramadı

  Adıyaman’da yüksekten düşen ve iki ayağını kullanamayan matematik öğretmeni Bedriye Çiloğlu’na, bu talihsiz kaza, çok sevdiği mesleğini yapmasını engellemedi.
  • İHA
  • 24.11.2018 - 17:13
  • Güncelleme : 25.11.2018 - 17:11

  Adıyaman’da 2014 yılında cam silerken aşağı düşen ve belden aşağısı tutmayan Bedriye Çiloğlu, yaşadığı bu talihsiz kazayla hayata küsmedi. Tam aksine hayata daha çok bağlandı.

  Adıyaman, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde matematik öğretmenliği yapan 30 yaşındaki Bedriye Çiloğlu, tekerlekli sandalye ile yaşamayı kabul ederek, çok sevdiği mesleğini sürdürdü.

  ÖĞRENCİLERİ HAYATA BAĞLADI

  Aracı ile okula gelen ve tekerlekli sandalye ile engelli asansörüne binerek sınıfına giren Bedriye Öğretmen, kendisini hayata bağlayan öğrencilerine ders veriyor.

  Öğretmenlik aşkını engeli durduramadı #1

  Mesleğini ve öğrencilerini çok seven Bedriye Öğretmen için okul idaresi de okulun giriş katında matematik sınıfı oluşturuldu. Bedriye Öğretmen öğrencilere matematik dersini bu sınıfta veriyor.

  Ayakları öğretmenliğine engel olamadı VİDEO

  "ÖĞRETMENLİK ÇOK FEDAKARLIK İSTEYEN BİR MESLEKTİR"

  Bedriye Çiloğlu, “Engel diye bir şey yoktur. Öğretmenliğin ben, beden işi olduğuna değil, tamamen beyin, gönüllülük ve kalp işi olduğuna inanıyorum. Ben yaşamış olduğum olumsuz olaylardan daha sonra tekrar öğretmenliğe döndüm ve yaşama öğrencilerim sayesinde bağlandım. Öğretmenlik çok fedakarlık isteyen bir meslektir. Biz bu bağlamda öğrencilerimiz için, onların yoluna ışık tutmak için, meşale olmak için buradayız.

  Öğretmenlik aşkını engeli durduramadı #2

  Öğrencilerim beni tekrar hayata bağladı. Engelleri aşmamda, engellerimi göz ardı etmemde bana büyük faydaları dokundu. Ben engelli insanların eve tıkanmasını istemiyorum. Özellikle mesleklerini icra etmelerini istiyorum. Bu şekilde hayata bağlanmalarını istiyorum. Öğrencilerim iyi ki var. Ben her defasında öğrencilerimle karşılaştığımda şunu söylüyorum, iyi ki öğretmenim, iyi ki öğrencilerimle birlikteyim.” dedi.

  Öğretmenlik aşkını engeli durduramadı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir