Petrol
113.96
-0.25%
Euro
16.75
3.14%
Dolar
15.85
1.99%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.369
2.25%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Bakan Ziya Selçuk: Ani sınav sistemi artık olmayacak

  Bakan Ziya Selçuk: Ani sınav sistemi artık olmayacak

  Milli Eğitim Bakanı (MEB) Prof. Dr. Ziya Selçuk, "Ani sistem değişikliği artık yok. Siz şimdi böyle liseye başladınız ya liseyi de böyle bitireceksiniz inşallah" dedi.
  • AA
  • 19.09.2018 - 13:10
  • Güncelleme : 19.09.2018 - 14:54

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa'da bir öğrencinin sistem değişikliği istemediğini belirtmesi üzerine, "Ani sistem değişikliği artık yok. Söz ani fren de yok, ani gaz da yok, tamam. Siz şimdi böyle liseye başladınız ya liseyi de böyle bitireceksiniz inşallah." dedi.

  ŞEHİTLERİ ANDI

  Bakan Selçuk, Şanlıurfa'da 8 lisenin bir arada faaliyet göstereceği Zeytin Dalı Eğitim Kampüsü'nün açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, eğitim tesislerine adı verilen harekatta şehit düşenlere Allah'tan rahmet diledi.

  Bakan Ziya Selçuk: Ani sınav sistemi artık olmayacak #1

  FARKLI BRANŞLARDA KENDİLERİNİ GELİŞTİRSİNLER ÖNERİSİ

  Türkiye'de artık yeni Mustafa Kemal'lere, Aziz Sancar'lara ve Kazancı Bedih'lere ihtiyaç duyulduğunu anlatan Selçuk, yeni nesil öğrencilerin eğitimin yanı sıra sanattan spora kadar farklı branşlarda da kendilerini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

  Bakan Ziya Selçuk: Ani sınav sistemi artık olmayacak #2

  "BİZİM DERDİMİZ DÜNYA İLE YARIŞMAK"

  Her öğrencinin bir cevher olduğuna işaret eden Ziya Selçuk, cevherlerin de öğretmen ve ailelerin katkısıyla mücevhere dönüşeceğine inandığını bildirdi.

  Öğrencilerin Türkiye'nin hedeflerine hizmet etmesi gerektiğini anlatan Bakan Ziya Selçuk, "Türkiye'nin eğitimini düzene sokarsak işimiz bitmiş olmayacak, bizim işimiz asıl o zaman başlayacak. Bizim derdimiz kendi kendimizle yarışmak değil, bizim derdimiz dünya ile yarışmaktır. Asıl meselemiz dünyadaki büyük güçlerle rekabet ederek bu durumu sürdürülebilir hale getirmektir. Bunun için sizlere ve öğretmenlerimize güveniyoruz. Bu hedef sizin omuzlarınızda yükselecektir. İnsanın değeri ve eğitilmesiyle biz bu dünyada iz bırakabiliyoruz. Sizler bu tesislerin hakkını verirseniz içinizden birçok değerler çıkacaktır." diye konuştu.

  Bakan Ziya Selçuk: Ani sınav sistemi artık olmayacak #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir