Euro
9.9662
-0.06%
Dolar
8.4567
0.35%
Altın
483.43
-0.54%
Borsa
1.428
0.29%
Bitcoin
403.048
0.70%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C
  Yurt dışı eğitiminde en çok Kanada tercih ediliyor

  Yurt dışı eğitiminde en çok Kanada tercih ediliyor

  Yurt dışı eğitiminde 2018 yılında, en çok tercih edilen ülkelerden biri Kanada oldu.
  • Haber Merkezi
  • 16.01.2019 - 09:45
  • Güncelleme : 16.01.2019 - 12:30

  Dünyada eğitim standardı ile ilgili yapılan çeşitli araştırmaların hepsinde dünyanın en iyi eğitim veren ülkeleri arasında yer alan Kanada, öğrenciler tarafından yurt dışında eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biri olmaya devam ediyor.

  ÖĞRENCİLERİN ÖNCELİK TERCİHİ

  Dünyanın en önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan ve mezuniyet sonrası iş imkanları yaratma konusunda önem veren Kanada, 2019’da öğrencilerin gitmek istediği ülkelerin başında gelmeye devam edecek.

  EĞİTİM KALİTESİ İLE ÖNE ÇIKIYOR

  Hem yerel hem de uluslararası önemli dil okullarına ev sahipliği yapan Kanada, eğitim kalitesi yüksek okulları ile dikkat çekiyor. Kanada’da lise eğitiminde ise devlet ve özel okullar bulunuyor.

  Yurt dışı eğitiminde en çok Kanada tercih ediliyor #1

  LİSE VE ÜNİVERSİTE TERCİHİ

  Öğrencinin kendi ilgi alanına uygun tercihler yapmasına olanak sağlayacak okullar, ders seçimleri yapma olanağı sunuyor.

  Dünyaca geçerli Kanada lise diploması ile öğrenciler, diğer kabul şartlarını da sağladığında dilediği kolej veya üniversiteyi tercih edebiliyor.

  Yurt dışı eğitiminde en çok Kanada tercih ediliyor #2

  KOLEJ SİSTEMİ

  Dünyanın en önemli üniversitelerinin yer aldığı Kanada, kolej sistemi ile de dikkat çekiyor. Öğrencinin, belli bir alanda uzmanlaşıp pratik kazanmasını sağlayıp, kısa sürede iş gücüne katılmasını sağlayan kolejler, belli iş alanlarına ve özel ihtiyaçlara hitap edecek sayısız program sunuyor.

  Yurt dışı eğitiminde en çok Kanada tercih ediliyor #3

  PRATİK EĞİLİMLİ DERSLER

  Co-op diye tabir edilen, kolej ve iş dünyası iş birliğine dayalı okul eğitimi ile paralel giden staj programı şeklinde eğitim veriliyor.

  Bu eğitimde eğitmenler sektörden geliyor ve iş hayatında kullanılabilecek pratik eğitimler ağırlıklı dersler veriliyor.

  STAJ YAPILAN YERDE İŞ İMKANI

  Öğrenciler, bir yandan okurken staj da yapmaları dolayısı ile iş hayatına uyum süreci kısalıyor ve çoğu öğrenci, okulu bitirdikten sonra staj yaptığı yerde işe başlıyor.

  Yurt dışı eğitiminde en çok Kanada tercih ediliyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir