Euro
10.103
-0.03%
Dolar
8.5516
-0.01%
Altın
494.68
0.07%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
318.990
7.93%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Erdoğan döviz kurunu silah gibi kullanıyorlar dedi

  Erdoğan döviz kurunu silah gibi kullanıyorlar dedi

  Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizin yükselişini değerlendirdi.
  • Haber Merkezi
  • 12.01.2017 - 14:44

  Rekor üstüne rekor kıran Dolar ve Euro'da yükseliş tam gaz devam ediyor..

  ELİNDE SİLAHI OLAN TERÖRİST İLE ELİNDE DOLARI OLAN TERÖRİST AYNI

  "Elinde silahı, bombası olan teröristle; elinde doları, eurosu, faizi olan teröristle arasında hiçbir fark yoktur" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizdeki hareketlilikle ilgili lunları söyledi:

  DÖVİZ KURUNU SİLAH GİBİ KULLANIYORLAR

  "Amaç Türkiye'ye diz çöktürmektir. Döviz kurunu bir silah gibi kullanıyorlar. Bizim de bir takım sıkıntılarımız var. Hiçbir ülkemizdeki döviz kurunun bu seviyelere gelmesinin nedeni olamaz. Kendi varlıklarını inşa ettikleri zemini tahrip ediyorlar. Silahlı ve ekonomik terör saldırılarına karşı her ülke tedbirini almanın yollarını arıyor. Yeni pazarlarlar arayarak, yeni pazarlama yöntemleri geliştirerek aramalıyız.

  Erdoğan: Döviz kurunu silah gibi kullanıyorlar VİDEO

  GÜN YATIRIM, ÜRETİM GÜNÜ

  Milletimiz döviz satarak, 15 Temmuz ertesi ilk dalga saldırının etkisini kesmişti. Bunu sürdürmeliyiz. Merkez Bankası bu konuda gerekli tedbirleri alacak imkan ve kabiliyete sahiptir. Fedakarlık yapılacaksa, bugünler tam zamandır. Tüm ülkenin ve milletin bekasının söz konusu olduğunda bankalar farklı hesaplar içine giremez, girmemelidir. Gün yatırım, üretim, duran çarkları çalıştırma, çalışanları hızlandırma günüdür. Bugün bunları riske atmazsanız, yarın atacak hiçbir şeyini olmayabilir.

  MİLLİ SEFERBERLİK İLAN ETMELİYİZ

  Ekonomiyi çökertme gayretlerine karşı da milli seferberlik ilan etmeliyiz. Şehitlerimize, gazilerimize, tüm ecdadımıza bunu borçluyuz. Bizden sonra gelecek nesillere de bunu borçluyuz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir