Euro
10.1441
0.04%
Dolar
8.6521
0.06%
Altın
486.22
-0.37%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
399.968
-3.16%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  İstanbul'da marka projelerin talep gördüğü 11 ilçe

  İstanbul'da marka projelerin talep gördüğü 11 ilçe

  İstanbul'da marka projelerin artması bulunduğu kentin değerini de artırıyor. İşte marka projelerin geliştirdiği 11 ilçe...
  • 29.08.2015 - 14:20

  kartal

  Marka projelerdeki büyümeyle birlikte, Türkiye'nin gelişen kentlerinde yükselen konsept yapılar da değer kazanıyor. Hareketlenmenin en yoğun hissedildiği şehirlerden biri de, bir dünya metropolü olan İstanbul. Peki şu anda İstanbul'un hangi bölgeleri, neden talep görüyor?

  KARTAL

  Anadolu Yakası'nın yükselen trendi Kartal, kentsel dönüşümün en gözde semtlerinden biri. Bölgede yer alan Kadıköy-Kartal metro hattı, ulaşımda zaman kaybını minimuma indirgerken adliye ve eğitim araştırma hastanesinin varlığı; Kartal'ın yıldızını parlatıyor.

  MALTEPE

  Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla tüm çehresi değişen, buna rağmen semt yapısını koruyan Maltepe, özellikle Başıbüyük tarafındaki projeleriyle dikkat çekiyor. Maltepe'nin bu denli prim yapmasının en önemli nedeniyse, eski konutlardan yeni konutlara geçiş talebinin yüksek olması.

  KADIKÖY

  İstanbul'un en kadim semtlerinden biri olan tarihi Kadıköy, Anadolu Yakası'nın merkezi olarak görülmesi itibariyle yatırımcıyı cezbediyor. Çevre yolu, E-5, metro, vapur gibi farklı ulaşım türlerinin kesişme noktası olan Kadıköy'de kentsel dönüşümün en yoğun gözlemlediği lokasyon ise Fikirtepe.

  ÇEKMEKÖY

  Artan nitelikli proje sayısı ve metro kolaylığı sayesinde Çekmeköy de marka projelerin konumlandığı flaş bölgelerden biri oldu.

  KAĞITHANE

  Kartal'da markalaşma hareketine kapı aralayan adliye faktörü, Çağlayan'da da karşımıza çıkıyor. Bölgenin, Avrupa'nın en büyük adliyesine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, yüksek prim potansiyeli de önemli bir etken.

  SANCAKTEPE

  Pek çok semtte olduğu gibi metro da, Sancaktepe'nin prestijinin artmasında büyük rol oynuyor. Yeni nesil marka projeler için boş arsaların bulunması da, yapılaşmada odağın bu semte çevrilmesinin önünü açıyor.

  KEMERBURGAZ

  Kuzey Marmara Otoyolu ve üçüncü havalimanı inşaatı, Kemerburgaz'a değer katmakta. Bölgede fiyatların tırmanacağı düşünülüyor.

  BAKIRKÖY

  Kadıköy'de olduğu gibi, Bakırköy'de de ulaşım yollarının yoğunluğu, havalimanına yakınlık, Marmaray'ın varlığı ve özellikle deniz yolunun çeşitlendirilmiş olması Avrupa Yakası'nda Bakırköy'ü öne çıkarıyor. Veliefendi Hipodromu'nu da kapsayan alana şehir parkı yapılacak olması, semte değer kazandırıyor.

  GÜNEŞLİ

  Güneşli'de özellikle Basın Ekspres Yolu rağbet görüyor. Atatürk Havalimanı'na yakınlık, sadece konut yatırımlarını değil otel yatırımlarını da ivmelendiriyor.

  TUZLA

  Gerçekleştirilen sahil düzenlemeleri ve özellikle organize sanayi bölgesi firmalarının artışı, bölgeye gösterilen talebi tırmandırdı.

  ZEYTİNBURNU

  Hem deniz manzarası hem de havalimanına olan yakın konum faktörü; konut, rezidans ve otel gibi pek çok prestijli lüks projenin Zeytinburnu'nda yükselmesini sağlıyor. Bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir