Euro
15.4330
0.76%
Dolar
13.5926
0.47%
Altın
795.1230
0.72%
Borsa
1,963.91
-0.80%
Bitcoin
574.636
0.49%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C
  Avrupa Birliği'nin Türkiye tavrı Rum basınında

  Avrupa Birliği'nin Türkiye tavrı Rum basınında

  AB'de Almanya, Avusturya ve Danimarka dışındaki ülkeler Türkiye'den yana politikalar izlenmesini istedi, Rumlar rahatsız oldu.
  • Haber Merkezi
  • 19.10.2017 - 08:16

  Türkiye'ye karşı faşist politikalar izleyen Almanya Başbakan Angela Merkel, öncüsü olduğu Avrupa Birliği'nin de Türkiye'ye karşı tavır almasını istedi.

  AB üyesi ülkeler tarafından önemsenmeyen bu istek, askıda kaldı.

  Konuyla ilgili yaşanan gelişmeler, Rum basınında geniş yer buldu.

  TÜRKİYE KARŞITI 3 ÜLKE

  Fileleftheros gazetesinde çıkan haberde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB'nin yanında tutulması gerektiği için üye ülkelerin Türkiye karşıtı politikalardan uzak durduğu ifade edildi.

  Estonya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Fransa, İtalya, Romanya, Slovakya, Macaristan ve Polonya'nın Türkiye'nin yanında olduğuna dikkat çekilen haberde, Almanya, Avusturya ve Danimarka'nın Türkiye karşıtı politikara destek verdiği belirtildi.

  ERDOĞAN'IN ELİ GÜÇLENDİ

  Rumlar, Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi  köşeye sıkıştırmadığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinin güçlendiğini ve KKTC konusunda baskın olduğunu yazdı.

  AB HAREKETE GEÇSİN İSTEĞİ

  KKTC'deki Türk askerini "işgalci" olarak nitelendiren Rumlar, Avrupa Birliği'nin harekete geçmemesi durumunda zor duruma düşebileceklerini ifade etti.


  Görüş Bildir