Petrol
77.07
-2.87%
Euro
19.6104
0.50%
Dolar
18.6397
0.03%
Altın
1.071
0.94%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
317.990
-0.94%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C
  Bahçeli: Teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum

  Bahçeli: Teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
  • 29.06.2016 - 12:18

  Bahçeli: Teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'daki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, katillerin, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ni dün akşam kana buladıklarını, kayıp ve yıkımın bilançosunun çok ağır olduğunu belirtti.

  Türk milletinin terörizmin zehirli, zelil ve zillet emellerine göz yummayacağını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

  "ACIMIZ TARİFSİZ VE BENZERSİZ"

  Katiller, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalini dün akşam kana buladılar. Kayıp ve yıkımın bilançosu maalesef çok ağırdır. Otomatik tüfek ve bombalarla masum insanlarımıza saldıran alçaklar, 36 kişinin ölümüne, 147 kişinin yaralanmasına neden oldular. Acımız tarifsiz ve benzersizdir.

  "TERÖRE ARKA ÇIKAN KARANLIK ODAKLARI LANETLİYORUM"

  Ramazan’da, bayram öncesinde, Kadir Gecesi’ne kısa süre kala, vahşilerin sahneye çıkması azap ve zulümdür. İnsanlıktan zerre kadar nasiplenmemiş canavarları ve menfur saldırılarını, aynı zamanda teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum.

  "DÜŞMANLARI SEVİNDİRMEYELİM, HAİNLERİ GÜLDÜRMEYELİM"

  İstanbul’daki terör saldırısında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerim. Tüm yaralılarla şifalar temennisiyle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türk milleti terörizmin zehirli, zelil ve zillet emellerine göz yummayacaktır. IŞİD, PKK veya destekçileri Türkiye’yi asla çözemeyeceklerdir. Bugünlerde daha fazla birliğe, beraberliğe, saflarımızı sıkı tutmaya ihtiyacımız vardır. Düşmanları sevindirmeyelim, hainleri güldürmeyelim.

  KILIÇDAROĞLU: KANDAN BESLENEN HERKESE LANET OLSUN

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıya ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaptı. CHP Lideri, "Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen alçak saldırıda kaybettiğimiz canlara Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kandan beslenen herkese lanet olsun! Tüm Türkiye'ye bu acı süreç bitene kadar sabır diliyorum." dedi.


  Görüş Bildir