Dolar
7.7003
0.4959%
Euro
8.9917
0.1459%
Altın
1866.15
-1.7919%
Borsa
1102.65
0.592%
G. Altın
462.829
-1.1866%
Bitcoin
80608.9
-0.8947%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Başbakan 3. Köprü'de konuştu

  Başbakan Binali Yıldırım, ekonomi ve bankacılık sisteminin tıkır tıkır işlediğini söyledi.
  • AA
  • 06.08.2016 - 19:53
  Başbakan 3. Köprü'de konuştu

  Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde incelemelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, incelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  TÜRK EKONOMİSİ VE BANKACILIK SİSTEMİ..

  Başbakan, bir gazetecinin FETÖ'nün askeri darbe girişiminin ekonomiye etkisinin olup olmadığını sorması üzerine, "Türk ekonomisi, bankacılık sistemi, bu çok büyük bir hainlik, çok büyük bir olay, hiç tınmadı bile, tıkır tıkır bütün sistem çalıştı. Ekonomi, bankacılık sistemi tıkır tıkır işliyor." dedi.

  Başbakan 3. Köprü de konuştu #1

  Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

  (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) 26 Ağustos'ta bu muazzam eserin açılışında hep beraber olacağız. Bu eserler Türkiye'nin geleceğini gösteriyor, bu eserler Türkiye'nin 2023 hedeflerine kararlılıkla devam ettiğini gösteriyor. Her ne kadar FETÖ terör örgütü, FETÖ bölücü terör örgütü ülkemize zarar vermeye gayret etse de milletimizin sağlam iradesiyle evelallah bunların üstesinden geldik, gelmeye devam edeceğiz ve ülkemize, milletimize yakışan eserleri kazandıracağız.

  Başbakan 3. Köprü de konuştu #2

  EKONOMİ VE BANKACILIK SİSTEMİ TIKIR TIKIR İŞLİYOR

  Ekonomimiz dimdik ayakta. Darbe sadece ekonomimizde şöyle bir etki yaptı; Rusya ile uçak krizi olduğu zaman ekonomik göstergelerde ne kadar değişim olduysa bu hain darbe teşebbüsünden sonra da o kadar değişim oldu. Dolayısıyla Türk ekonomisi, bankacılık sistemi, bu çok büyük bir hainlik, çok büyük bir olay, hiç tınmadı bile, tıkır tıkır bütün sistem çalıştı. Ekonomi, bankacılık sistemi tıkır tıkır işliyor.

  Başbakan 3. Köprü de konuştu #3

  VATANDAŞLAR 2,5 MİLYAR DOLAR BOZDURDU

  Vatandaşlar darbeden sonraki ilk mesai günü 2,5 milyarlık dolar bozdurdu, bankalara yatırdılar. Bugüne kadar ise 11 milyar dolar, yani nereden bakarsan 30 milyar liradan fazla parayı bankalara getirdi, yatırdılar. Döviz bozdurarak.... Vatandaş sadece bu hain darbe girişimini bastırmakla kalmadı, Türk ekonomisinin de bu darbeden etkilenmemesi için gereken her türlü katkıyı sağladı. Böyle bir millet, dünyada yok. Aziz Türk milletinin bir ferdi olmaktan, bir kez daha bu yaşadıklarımızı gördükten sonra gurur duydum.

  Başbakan 3. Köprü de konuştu #4

  "ELİMİZDE LİSTE VAR"

  Düzgün çalışan, namusuyla işini, gücünü yapan, terör örgütüne bulaşmamış ama hasbelkader onlara mal vermiş, iş yapmış, bunların endişe etmesine gerek yok. Bunlarla ilgili bizim herhangi bir takibatımız olmaz. Elimizde liste var. Bu terör örgütünün finans ayağını oluşturan, iş alemindeki temsilcileri belli. Bunlara yoğunlaşılacak. Türkiye'de 700 binin üzerinde firma var. Bunların sayısı çok az, öyle binler bile ifade etmiyor, daha az sayıda.

  İŞ ALEMİNİN TEDİRGİN OLMASINI GEREKTİRECEK BİR ŞEY YOK

  O yüzden iş aleminin tedirgin olmasını gerektirecek bir şey yok. Biz neyi, nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Yaşın yanında kuru da yanmayacak."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir