Petrol
86.66
-0.07%
Euro
19.4342
0.19%
Dolar
18.6376
0.03%
Altın
1.06
0.03%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
325.173
4.13%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Başbakan Yıldırım Erzincan'da doğa yürüyüşüne katıldı

  Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'ın Refahiye ilçesinde çevre duyarlılığına dikkat çekerek doğa yürüyüşü yaptı.
  • İHA
  • 05.06.2016 - 15:44
  Başbakan Yıldırım Erzincan'da doğa yürüyüşüne katıldı

  Başbakan Binali Yıldırım Erzincan'ın Refahiye ilçesi sınırlarında bulanan Dumanlı yaylasında düzenlenen yürüyüşe katılarak çevre duyarlılığına dikkat çekti.

  Başbakan Yıldırım Erzincan da doğa yürüyüşüne katıldı #1

  Başbakan Yıldırım, "Çevre deyince bazıları için hiçbir şeye dokunma, hiç el atma, bazıları da fabrika yapalım, ev yapalım, yollar yapalım, şehirler yapalım. Bu iki uç arasında gidip geliyoruz" dedi.

  ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ ALDI

  "5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinliği" kapsamında Dumanlı yaylasında Doğa Yürüyüşü etkinliği yapıldı. Etkinliğe Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efgan Ala, AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Binali Yıldırım, yürüyüş öncesi öğrencilerle sohbet edip, AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan etkinlik hakkında bilgi aldı.

  Başbakan Yıldırım Erzincan da doğa yürüyüşüne katıldı #2

  Başbakan Binali Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,"Çevre konusunda bazı yanlış konular var. Şöyle ki çevre diyince bazıları için hiçbir şeye dokunma, hiç el atma. Bazıları da fabrika yapalım, ev yapalım, yollar yapalım, şehirler yapalım. Bu iki uç arasında gidip geliyoruz. Doğru olan ihtiyaçlarımızı görmek. Türkiye kalkınacak, refaha ulaşacak. Bu nasıl olacak üretmekle olacak, yatırım yapmakla olacak. Fabrika kurmak, tarımda sanayide birçok alanda turizmde, sağlıkta, eğitimde, altyapıda gelişmişlik seviyesine göre ülkeler sıralanır. Türkiye Dünyanın iyi ekonomisinde yerini aldı. Ama bizim 2023 hedeflerimiz ilk 10 içerisinde yerimizi almaktır. Onun için özellikle Doğu bölgemizde bilhassa terör sonrası bölgesel kalkınma bölgesel refahı artıracak tedbirleri almamız lazım. Bunu yaparken de çevreyi tahrip etmeden ama gerekli olan yatırımları da ihmal etmeden gerçekleştirmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

  Başbakan Binali Yıldırım doğa yürüyüşüne çıktı İZLE

  AK PARTİ'NİN ÇEVREYE DUYARLI OLDUĞUNU VURGULADI

  AK Parti olarak çevreye oldukça duyarlı olduklarını kaydeden Başbakan Yıldırım, "AK Parti olarak geçtiğimiz 12 Eylül kongresinde genel başkan yardımcılarına yeni bir genel başkan yardımcılığı ilave ettik. Çevre, şehir ve kültür başkanlığı. Çiğdem Karaaslan hanımefendi de başkan yardımcımız. Bu da Ak Parti'nin çevremize kültürümüze şehirciliğe verdiği önemin öncelikli göstergesidir" dedi.

  Daha sonra Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler yoğun yağmur yağışı altında Dumanlı yaylasında ormanlık alanda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.


  Görüş Bildir