Petrol
83.34
0.71%
Euro
17.8002
0.37%
Dolar
18.4571
-0.10%
Altın
968.37
0.56%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
365.243
3.84%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Başbakan Yıldırım'dan cenaze gerginliğine yorum

  Başbakan Binali Yıldırım, Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde gerginlik çıkaranların cezasını çekeceğini söyledi.
  • 15.09.2017 - 14:28
  Başbakan Yıldırım'dan cenaze gerginliğine yorum

  Başbakan Yıldırım dan cenaze gerginliğine yorum #1

  Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  TERÖR AYRI BU AYRI

  Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde yaşanan gerginliğin hatırlatılması üzerine konuşan Başbakan, terörün ayrı bu konunun ayrı olduğunu ifade etti.

  CEZASIZ KALMAYACAK

  Yaşananların dinimizde de kültürümüzde de yer olmadığına dikkat çeken Yıldırım, provokatörlerin cezasını çekeceğini sözlerine ekledi.

  "GÖZALTILAR VAR, SORGULAMALAR VAR"

  Başbakan Yıldırım, "Bu cenazenin defni ile ilgili yaşanan olay, asla ve asla kabul edilemez. Kendini bilmez birkaç kişinin ortaya koyduğu bir provokasyondur. Hemen zaten Valimiz, Bakanımız bize de bilgi vererek devreye girdiler ve meseleyi hallettiler. Ama burada bitmiyor. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı, gözaltılar var, sorgulamalar var. Tabii ki bu işin sorumluları kimse bulunacak, gereği yapılacak. Burada kimsenin tereddüdü olmasın." ifadelerini kullandı.

  IRAK'TA YAPILACAK REFERANDUM

  Barzani yönetiminin referandum hazırlığına da değinen Başbakan, "Türkiye olarak biz burada Sayın Mesut Barzani'ye bir dostça çağrı yapıyoruz. Hala vakit varken bu yanlıştan dönün. Aksi halde tabii ki bölgede zaten büyük sorunlar var, PKK ile DEAŞ ile mücadele var ve yıllardan beri devam eden Suriye'deki iç savaş var. Bütün bunlar devam ederken yeni bir sorun alanı oluşturmak en başta orada yaşayan Kürt kardeşlerimize en büyük zararı verir, en büyük haksızlıktır. Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğünü, anayasasında belirtilen Kürdistan federal yapısını değiştirecek herhangi bir adımın atılmasına karşıdır." diye konuştu.


  Görüş Bildir