Euro
9.0167
-0.45%
Dolar
7.4357
-0.39%
Altın
443.16
0.33%
Borsa
1.561
-0.25%
Bitcoin
262.998
-4.93%
1ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 1 C
  Başkan Erdoğan'dan Kral Selman'a: Başkonsolosunuz lakayıt

  Başkan Erdoğan'dan Kral Selman'a: Başkonsolosunuz lakayıt

  Reuters'a konsolosluğun kapılarını açan Suudi Arabistan Başkonsolosu, Başkan Erdoğan ve Kral Selman arasında görüşüldü. Erdoğan Kral'a "Başkonsolosunuz lakayıt" dedi, kral hak verdi.
  • Haber Merkezi
  • 20.10.2018 - 10:02
  • Güncelleme : 20.10.2018 - 10:05

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Moldova’ya resmi ziyaretinin dönüşünde kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Suudi Arabistan Başkonsolosunun, konsolosluğun kapılarını Reuters muhabirine açmasıyla ilgili Suudi Arabistan Kralı'yla görüştüğünü açıklayan Erdoğan, "Öyle bir başkonsolosunuz var ki, son derece lakayıt davranıyor." dediğini söyledi.

  Suudi Arabistan Kralı VİDEO

  "BAŞKONSOLOSUNUZ LAKAYIT"

  "Bana bir heyet (Suudi Arabistan’dan) gönderdiler. Gelen heyetle bir görüşme yaptım. Görüşmede, o zaman şunu söyledim: “Öyle bir başkonsolosunuz var ki, yaptıklarını anlamak mümkün değil. Tutmuş, bir yabancı haber ajansının elemanını içeri almış, ona elektrik panolarını gösteriyor, dolapların altındaki kapakları açıyor, onları gösteriyor, son derece lakayıt davranıyor."

  "KRAL'A DA SÖYLEDİM"

  (Başkan Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı’yla telefon görüşmesi yaptığını anımsatarak) Ertesi gün bunu ben Kral’a da söyledim. Kral da eleştirilerimize hak verdi.

  Görüldüğü kadarıyla şu an Suudi Arabistan’da farklı yaklaşımlar da dikkati çekiyor. Gazetelerde Abdülaziz Mutrib’e işaret ediliyor. Netice itibarıyla Suudi Arabistan bu olayı aydınlatmak durumundadır. ‘Çıktı’ diyerek kapatılacak bir olay değil.

  Olay sonrasında, nişanlısı Hatice Hanım’la da görüşüldü. Biz, olayın aydınlatılması için üzerimize düşeni yapıyoruz. İstanbul Başsavcımız bir açıklama yaptı. Polis teşkilatımızın yaptığı çalışmalar var. Ben henüz raporlarını görmüş değilim. İstihbarat teşkilatımızın çalışması da devam ediyor. Yani dört bir koldan işi takip ediyoruz. Bu işi ortada bırakmamız mümkün değil."

  Başkan Erdoğan dan Kral Selman a: Başkonsolosunuz lakayıt #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir