Euro
9.9077
-0.16%
Dolar
8.3397
-0.1%
Altın
486.14
-0.12%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
322.501
-5.22%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Bülent Arınç Hürriyet'i yalanladı

  Bülent Arınç Hürriyet'i yalanladı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, basında yer alan bazı haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
  • AA
  • 27.03.2015 - 21:03

  Bülent Arınç Hürriyet i yalanladı #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet gazetesinin bugünkü sayısında yayınlanan ve bazı internet sitelerinde "Gökçek Hesabını Verecek" ve "HDP yüzde 11-12' başlılığı ile yer alan haberlerin gerçekle hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

  Arınç, yazılı açıklamasında, dün akşam İstanbul'da  davet üzerine Bab-ı Ali toplantılarına katıldığını belirtti.

  Toplantının ilk bölümünün basına açık yapıldığı ve bu bölümde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün görevleri ve "Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım  Süreci ve Başkanlık  Sistemi" konusundaki düşüncelerini söylediğini bildiren Başbakan Yardımcısı Arınç, "İlk bölümde söylediklerimle ilgi basında yer alan haberlere itirazım yoktur" değerlendirmesini yaptı.

  "HDP'NİN BARAJI AŞABİLECEĞİNE İHTİMAL VERMEDİM"

  Basına kapalı ikinci bölümde ise şahsına yöneltilen bazı sorulara analiz yaparak düşüncelerini açıkladığını ifade eden Arınç, şunları kaydetti: "Bu  konuşmalarımın içinde HDP’nin  barajı aşabileceğine ihtimal vermedim. Ancak farklı anket sonuçlarına göre değerlendirdim.

  "MELİH GÖKÇEK'İ İTHAM EDEN BİR SÖZÜM OLMADI"

  Ayrıca Melih Gökçek'i itham eden bir sözüm olmadı. Daha önceki açıklamamı tekrar ettim. Yanlış anlamalara yol açabilecek bu başlıkların gazetelere haber olması ve mahremiyeti olan bir haberin ifşa edilmesi sebebiyle üzgünüm."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir