Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.453
0.94%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklamalarda bulundu.
  • 30.09.2014 - 19:05
  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Bülent Arınç tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama #1

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Genelkurmay Başkanının yılda en az bir kez Bakanlar Kurulu'na kapsamlı sunum yapmasının kararlaştırıldığını söyledi.

  İşte Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

  TBMM'de çıkarılan çözüm kanunu bildiğiniz gibi altı maddelik kanunudur. Bakanlar Kurulu kararı çıkarılmıştır ve imzalanmıştır. Bu akşam Cumhurbaşkanımız onaylandıktan sonra yayımlanacaktır.

  ASAYİŞİ BOZANLAR İÇİN ACIMASIZ DAVRANIŞIMIZ SÖZ KONUSU OLACAKTIR

  Bugünlerde tartışması yapılan çözüm süreci bitti, şantaja yönelik konuşmalar bizim açımızdan geçersizdir. Hükümetimiz bu konuda ciddidir. Çözüm sürecinin başarıya ulaşması noktasında varlığını ortaya koymuştur. Asayişi bozan kısmen terör ve asayişsizlik konusunda acımasız davranışımız söz konusu olacaktır. Bunları çerçevelediğimiz zaman, kabul edilen ve satın alınan bu sürecin yürümesi ve kısa sürede sonuçlanması arzu edilmektedir.

  TEZKERELER TBMM'YE GÖNDERİLDİ

  TBMM'de perşembe günü bir yıl önce süreleri verilen ve ekim ayı içerisinde süresi bitecek iki tezkerenin yenilenmesi söz konusuydu. Bu tezkerelerin rutin şekilde yenilenmesi... Evet, bu düşünülebilir ama aynı zamanda iki tezkereyi birleştirmek suretiyle bütün tehditleri, riskleri ve Türkiye'nin bulunduğu konumu içerisine alan ve bütün tedbirleri bir arada karşılamaya çalışan bir metin üzerinde çalıştık. Bu metin şu sırada TBMM'ye gönderilmiştir veya gönderilmek üzeredir.

  HÜKÜMETTEN BAYRAM MÜJDESİ

  Köprü ve otoyollarda bayram tatili boyunca tüm geçiler ücretsiz olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir