AA

Kurban Bayramı 9 güne çıkartılıp okullar da bugün tatil olunca, kara yolu ve hava yolu trafiğinde artış yaşandı.

Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyenler nedeniyle Esenler'deki "İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı"nda şimdiden büyük yoğunluk oluştu.

Bayram dolasıyla tatile ya da memleketlerine gidecek yolcular, sabahın erken saatlerinden itibaren Esenler'deki otogara gelmeye başladı.

Otogar girişinde uzun araç kuyrukları

Otogar girişinde uzun araç kuyrukları oluşan yoğunluk yüzünden, yolcuların talebini karşılamak isteyen birçok şehirler arası otobüs firması ek seferler düzenledi.

"Bilet bulmakta zorlandım"

Memleketine gitmek için otogara geldiğini belirten Duru Dicle Altınkaynak, bilet bulmakta zorlandığını söyledi.

Bursa'ya gitmek için erkenden yola çıkmak istediğini kaydeden Altınkaynak, "Otogar şimdiden çok yoğun. İstanbul Boğazı'ndaki köprünün ne kadar yoğun olacağını tahmin edemiyorum." dedi.

"Son dakikada bilet bulabildim"

Melike Salcı ise önceden almadığı için otogardaki yazıhanelerde son dakikada bilet bulabildiğini ifade etti.

Şimdiden dönüş bileti telaşı başladı

Dönüş biletini ise henüz almadığını anlatan Salcı, "Umarım sıkıntı çekmem." diye konuştu.

"Yarın için de ek sefer planımız var"

Şehirler arası otobüs firması yetkilisi Hamit Karasu da bayram tatili nedeniyle talep fazla olunca ek sefer düzenlediklerini söyledi. Karasu, yaşanan gelişmelerle ilgili şu bilgileri verdi:

Her bayram olduğu gibi bu bayram da yoğunluk yaşıyoruz. Bu nedenle tedbirlerimizi aldık. Bugün ek sefer düzenledik. Yarın da yoğun olacak. Bu nedenle yarın için de ek sefer planımız var.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)