Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.794
-3.11%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Cem Boyner AK Partili Oktay Saral'a dava açıyor

  Cem Boyner AK Partili Oktay Saral'a dava açıyor

  Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, AK Parti Milletvekili Oktay Saral'ın, TÜSİAD toplantısı sonrası kendisine yönelik sözlerini yargıya taşıyacağını açıkladı.
  • 25.09.2014 - 15:06

  cem boyner

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda kürsüye çıkışı esnasında iş adamı Cem Boyner'in ayağa kalkmadığı iddia edilmişti.

  BOYNER'E TASMALI KÖLE DEMİŞTİ

  Oktay Saral ise, söz konusu iddianın bazı gazetelerde yer alması sonrası, Boyner'e yönelik ağır ifadeler kullanmıştı.

  AK Partili Saral şunları söylemişti: “Dünyada Rotschild ve Rocke-feller ailesi gibi baronlar, parayı elinde bulunduranlar var. Bu güçler kendi adamlarını yerleştirdiği birçok ülkede kendi ekonomik modellerini uygulamaya çalıştı. Dışarıda bağlı oldukları insanların emrinde olan tasmalı insanlar bunlar. Bunların bir tanesi de bu iş adamları grubudur. Cem Boyner’den de zaten bundan başkası beklenemezdi. Çünkü bunlar tasmalı köledir.”

  Cem Boyner AK Partili Oktay Saral a dava açıyor #2BOYNER: DAVA AÇACAĞIM

  Boyner, Saral'ın kendisine yönelik sözlerine ilişkin bugün yazılı bir açıklama yaptı. Boyner yaptığı yazılı açıklamada "18 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı sonrasında manipule edilmiş görüntülerle gerçeklerin çarpıtılmasını ve buradan hareketle hakkımda ortaya atılan iftira ve yalanları üzülerek izliyorum. Son olarak İstanbul Milletvekili Oktay Saral'ın husumet yaratma ve hedef gösterme amaçlı beyanları basın organlarında yer aldı. Kişilik haklarıma ağır bir saldırı ve hakaret niteliği taşıyan bu seviyesiz beyanlar hukuki açıdan karşılıksız kalmayacaktır. Yüce yargı nezdinde gerekli hukuki işlemleri 26 Eylül 2014 itibariyle başlatacağımı kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunarım" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir