Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
561.682
-1.91%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  CHP'li Melda Onur'dan Cumhuriyet'e karikatür desteği

  CHP Milletvekili Melda Onur, Hazreti Muhammed’in (SAV) tasvir edildiği karikatürü yayınlayan Cumhuriyet gazetesine destek verdi.
  • 14.01.2015 - 13:14
  CHP'li Melda Onur'dan Cumhuriyet'e karikatür desteği

  MELDA ONUR

  CHP Milletvekili Melda Onur, Cumhuriyet gazetesine giderek Charlie Hebdo yayınına destek verdi.

  "GÜZEL BİR ŞEY YAPTILAR"

  Uzun zamandır Cumhuriyet gazetesine bir ziyaret yapmayı planladığını söyleyen Onur, “Bugün onlara destek vermek için önemli bir gün olduğunu düşündüm. Güzel bir şey yaptılar. Bence Başbakanın yürüyüşe katılması kadar değerli bir şey yaptılar. Hoşgörülü olacağız. Birbirimize ve mizaha saygı göstereceğiz. Mizaha kızıyorsak mizahla cevap vereceğiz. Bunun başka bir ölçütü olamaz” dedi.

  DERGİNİN KAPAK FOTOĞRAFININ YAYINLANMASI

  Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo’nun kapak fotoğrafını yayınlamayacağını açıklamasını da değerlendiren Onur, şöyle konuştu: “Bir hassasiyet göstermişler. Madem böyle bir hassasiyet var o yazı işleri kadrosunun takdiridir. Ona da saygı göstereceğiz. Böyle bir şeyi yapmaları değerli. Cumhuriyet gazetesinin buna sahip çıkması çok değerli. Mizaha verilecek en güzel cevap yine mizahtır. Çok az mizah dergimiz var. Onları gözümüz gibi korumalıyız. Karşıt görüş mizah dergilerimiz de çoğalmalı. Mizaha karşı silahımızın mizah olması gerekir.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir