Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
    CHP'nin adayları belli oldu

    CHP'nin adayları belli oldu

    CHP’nin Parti Meclisi toplantısı sonrası 150'ye yakın aday açıklandı.
    • Haber Merkezi
    • 14.11.2018 - 14:21

    CHP yerel seçim için bazı belediyeler için adaylarını açıkladı. CHP'de Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı Milletvekili Ahmet Akın oldu.

    3 İLDE DEVAM

    Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yeniden aday olacak.

    ANKARA'DA İKİ İLÇE BELLİ OLDU

    Ankara'da da Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yeniden aday gösterildi.

    EĞİLİM YOKLAMASI UYGULAMASI

    Toplantıda bundan sonraki adayların belirlenmesinde ön seçim yönteminin uygulanmaması, MYK'nın belirleyeceği bazı belediyelerde eğilim yoklaması yönteminin uygulanması kararlaştırıldı.

    33 İLDE AYNI BAŞKAN YENİDEN ADAY

    CHP'nin açıklanan 150'ye yakın aday listesinde mevcut 33 başkan yeniden aday gösterildi.

    CHP'nin bugün belirlediği belediye başkan adaylarının tam listesi şöyle:

    1 Adana İmamoğlu Kasım Karaköse
    2 Adana Tufanbeyli Ahmet Aktürk
    3 Adıyaman Çelikhan Pınarbaşı Mahmut Alan
    4 Adıyaman Tut Mehmet Kılıç Chp Belediyesi
    5 Adıyaman Besni Şambayat Nejdet Arıcı Mevcut Başkan
    6 Adıyaman Besni Vakkas Acar Kesmetepe Bel. Bşk
    7 Afyonkarahisar Sülümenli İsmail Özakman
    8 Afyonkarahisar Çay Pazarağaç Fahrettin Mutlu
    9 Ağrı Tutak Erkan Sayan
    10 Ağrı Taşlıçay Kubbettin Tekgül
    11 Aksaray Merkez Taşpınar Cihan Yüksel Mevcut Başkan
    12 Aksaray Merkez Yeşiltepe Tahsin Çelik Mevcut Başkan
    13 Aksaray Merkez Yeşilova Sibel Muştu
    14 Amasya Merzifon Alp Kargı Mevcut Başkan
    15 Ankara Çankaya Alper Taşdelen Mevcut Başkan
    16 Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar Mevcut Başkan
    17 Ankara Elmadağ Adem Barış Aşkın
    18 Antalya Manavgat Sükrü Sözen Mevcut Başkan
    19 Antalya Kemer Mustafa Gül Mevcut Başkan
    20 Ardahan Göle Köprülü Engin Sarıkaya
    21 Artvin Kemalpaşa Ergül Akçiçek Mevcut Başkan
    22 Aydın Koçarlı Mutlu Öztürk Mevcut Başkan
    23 Balıkesir Balya Orhan Gaga
    24 Balıkesir Havran Bedri Şahin
    25 Balıkesir Manyas Tancan Barçın Mevcut Başkan
    26 Balıkesir Burhaniye Ali Kemal Deveciler
    27 Bartın Kurucaşile Nergis Kartal
    28 Batman Gercüş Hamdiye Öner
    29 Batman Hasankeyf Orhan Cihan
    30 Batman Beşiri Genco Özel
    31 Batman Kozluk Savaş Durmaz
    32 Batman Sason Adnan Yaşar
    33 Bilecik İnhisar Ayhan Ödübek
    34 Bingöl Yayladere Sabri Akyürek Mevcut Başkan
    35 Bingöl Yedisu Veysel Yaygan
    36 Bingöl Kiğı Yılmaz Gündüz Mevcut Başkan
    37 Bitlis Adilcevaz Aydınlar İsmet Özçalımlı
    38 Bitlis Mutki Kavakbaşı Mezher Özdeş
    39 Bitlis Güroymak Günkırı Servet Başelçin
    40 Bitlis Güroymak Gölbaşı Cuma Siri
    41 Burdur Bucak Kızılkaya Şeref Coşar
    42 Bolu Mengen Turhan Bulut Mevcut Başkan
    43 Bolu Mudurnu Mehmet İnegöl Mevcut Başkan
    44 Bolu Yeniçağa Adnan Güngör
    45 Bolu Dörtdivan İlyas Özalp
    46 Bursa Orhangazi Şaban Çetin Çoklar
    47 Bursa Harmancık Ahmet Tufan
    48 Bursa Orhaneli Vildan Koç
    49 Çanakkale Çan Bülent Öz
    50 Çanakkale Çan Terzialan Feride Demirbaş
    51 Çanakkale Ayvacık Mesut Bayram
    52 Çanakkale Ezine Halil Büyükerol
    53 Çanakkale Lapseki Çardak Metin Semerci
    54 Çankırı Eldivan Afife Ülkü Kavalalı
    55 Çankırı Kurşunlu Tevfik Metin Aktaş
    56 Denizli Serinhisar Hüseyin Gemi
    57 Denizli Çivril Ömer Köseoğlu
    58 Denizli Pamukkale Ahmet Divarcı
    59 Denizli Güney Mustafa Urtekin
    60 Diyarbakır Çüngüş Muhiddin Yıldırım
    61 Düzce Akçakoca Fikret Albayrak
    62 Düzce Gölyaka Abdullah Şahin
    63 Eskişehir Han Erdal Şanlı Mevcut Başkan
    64 Eskişehir Mahmudiye İshak Gündoğan Mevcut Başkan
    65 Eskişehir Odunpazarı Kazım Kurt Mevcut Başkan
    66 Eskişehir Tepebaşı Ahmet Ataç Mevcut Başkan
    67 Gaziantep Karkamış Ali Doğan
    68 Gaziantep Araban Hasan DOĞRU
    69 Giresun Tirebolu Burhan Takır
    70 Giresun Eynesil Ahmet Latif Karadeniz
    71 Gümüşhane Şiran Hüseyin Kaya
    72 Hatay Antakya Hikmet Hatunoğlu
    73 Kahramanmaraş Andırın Ahmet Rüzgar
    74 Kahramanmaraş Elbistan Onur Gürbüz
    75 Kars Arpaçay Enver Akkaya
    76 Kars Susuz Oğuz Yantemur
    77 Kastamonu Devrekani İlhan Tuncer
    78 Kastamonu Bozkurt Güvenç Demirezen
    79 Kayseri Bünyan Mustafa Naldız
    80 Kayseri Felahiye Kerim Karakoç
    81 Kocaeli Darıca Yakup Törk
    82 Kocaeli Karamürsel Ahmet Çalık
    83 Karabük Yenice Yortanpazarı İsmail Elemen
    84 Kütahya Dumlupınar Zekeriya Yılmaz
    85 Kütahya Domaniç Mustafa Temel Ergün
    86 Kütahya Domaniç Çukurca Ceyhun Ergün
    87 Kütahya Altıntaş Doğan Akbunar
    88 Kırıkkale Sulakyurt Tamer Cihan
    89 Ordu Fatsa Ahmet Canbaz
    90 Ordu Aybastı Özdilek Aydoğan
    91 Ordu Gölköy Cengiz Sarıyer
    92 Ordu Akkuş Bayram Görür
    93 Sakarya Serdivan Zafer Kazan
    94 Sakarya Karapürçek Nizamettin Yıldız
    95 Samsun Yakakent Ramazan Şensoy
    96 Samsun Çarşamba Altan Karabulut
    97 Sinop Erfelek Muzaffer Şimşek Mevcut Başkan
    98 Sinop Gerze Osman Belovacıklı Mevcut Başkan
    99 Sivas Gemerek Çepni Gülbeden Yüksel Chp Belediyesi
    100 Sivas İmranlı Murat Açıl
    101 Sivas Şarkışla Ayfer Temel
    102 Şanlıurfa Hilvan Abuzer Bebe
    103 Şanlıurfa Akçakale Ahmet Geçit
    104 Şanlıurfa Halfeti Ekrem Morçiçek
    105 Şanlıurfa Suruç Kemal Eşsiz
    106 Şanlıurfa Harran Mehmet İngin
    107 Şanlıurfa Viranşehir Şehmus Dodukanlıoğlu
    108 Tunceli Mazgirt Akpazar Cemal Bulut
    109 Tunceli Hozat Seyfi Geyik Chp Belediyesi
    110 Tunceli Mazgirt İsmail Toprak
    111 Uşak Eşme Yılmaz Tozan
    112 Uşak Sivaslı Pınarbaşı Naci Akyürek Mevcut Başkan
    113 Uşak Sivaslı Selçikler İbrahim Kökçü
    114 Uşak Eşme Yeleğen Feyzi Kaya Mevcut Başkan
    115 Uşak Banaz Kızılcasöğüt Ömer Biçer Mevcut Başkan
    116 Van Çaldıran Muhamed Aladağ
    117 Yalova Armutlu Ali Çetinkaya
    118 Yalova Altınova Kaytazdere Ali Kangal Mevcut Başkan
    119 Yalova Altınova Subaşı Turan Canbay
    120 Yalova Çınarçık Avni Kurt Mevcut Başkan
    121 Yalova Çınarcık Koru Kamil Yaman Mevcut Başkan
    122 Yalova Çiftlikköy Nedim Güler
    123 Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Hayrettin Çataklı
    124 Zonguldak Çaycuma Saltukova Alim Genç
    125 Zonguldak Alaplı Gümeli Ahmet Saydam Mevcut Başkan
    126 Zonguldak Kozlu Cengiz Bank
    127 Zonguldak Merkez Beycuma Hayati Açıkgöz
    128 Zonguldak Kilimli Ali Aslan Kılıç Mevcut Başkan
    129 Zonguldak Kilimli Çatalağzı Adnan Akgün Mevcut Başkan
    130 Balıkesir BŞB Ahmet Akın Milletvekili
    131 Artvin Merkez Demirhan Elçin
    132 Batman Merkez Enver Erdem
    133 Bingöl Merkez Vahdettin Uzunyayla
    134 Gümüşhane Merkez Bedri Ağaç
    135 Uşak Merkez Asım Kalelioğlu
    136 Erzincan Merkez İsmail Taş
    137 Karabük Merkez Mehmet Durum
    138 Burdur Merkez Ali Orkun Ercengiz Mevcut Başkan
    139 Giresun Merkez Kerim Aksu Mevcut Başkan
    140 Yalova Merkez Vefa Salman Mevcut Başkan

    İlginizi Çekebilir

    Görüş Bildir