Euro
15.4828
2.78%
Dolar
13.6674
2.71%
Altın
775.94
1.92%
Borsa
1.88
1.22%
Bitcoin
775.721
-0.42%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Davutoğlu Diyarbakır'da vatandaşlarla çay içti

  Başbakan Davutoğlu, sabah namazını Diyarbakır'daki Ulu Cami'de kıldıktan sonra vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.
  • AA
  • 31.05.2015 - 08:36
  Davutoğlu Diyarbakır'da vatandaşlarla çay içti

  Davutoğlu Diyarbakır da vatandaşlarla çay içti #1

  AK Parti’nin bugün düzenlenecek mitingi dolayısıyla Diyarbakır’a gelen ve geceyi burada geçiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, sabah namazını kılmak üzere, kent merkezinde konakladığı otelden Ulu Cami’ye geçti.

  KÜTÜPHANEYİ ZİYARET ETTİ

  Namaz sonrası, cami avlusundaki Yazma Eserler Kütüphanesi’ni ziyaret eden Davutoğlu, avluda bulunan güneş saatini de bir süre inceledi. Başbakan Davutoğlu, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Diyarbakır’ı her ziyaretinde, Ulu Cami’ye geldiğini belirterek, "Ulu Cami, beni eskiden beri çok etkileyen bir atmosfere sahip" dedi.

  Davutoğlu Diyarbakır da vatandaşlarla çay içti #2

  ULU CAMİ KUDÜS'Ü HATIRLATIYOR

  Ulu Cami’nin, kendisine bir yönüyle Kudüs’ü bir yönüyle de Şam’ı hatırlattığını ifade eden Davutoğlu, "Sabahleyin burada bu kuş seslerini duymak, bana huzur veriyor. Daha önceki ziyaretlerimde de mümkün olduğunca sabah namazlarını burada eda etmeye çalışmıştım ya da Hazreti Süleyman Cami’sinde" şeklinde konuştu.

  "TEŞVİK EDİCİ BİR ZİYARET OLDU"

  Diyarbakır’ın, kadim şehirlerden biri olduğunu dile getiren Davutoğlu, "O sebeple de onun havasını teneffüs etmek için gece ile şafağın arasındaki vakti burada değerlendirmek lazım. Çok dinlendirici, ufuk açıcı ve tefekkürü teşvik edici bir ziyaret oldu" ifadesini kullandı.

  Davutoğlu Diyarbakır da vatandaşlarla çay içti #3

  VATANDAŞLARLA SOHBET EDİP, ÇAY İÇTİ

  Davutoğlu, daha sonra cami önünde kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet etti. Burada bir vatandaşın, huzur ve barış istediklerini ifade etmesi üzerine, Davutoğlu, "Bunu, hala gelip burada silahı konuşanlara söyleyin de duysunlar" dedi.

  Başbakan Davutoğlu, cami önündeki bir çay ocağı işletmecisinin daveti üzerine de burada vatandaşlarla birlikte çay içti. Başbakan Davutoğlu’na, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da eşlik etti.

  Davutoğlu Diyarbakır da vatandaşlarla çay içti #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir