Dolar
7.6944
-0.3483%
Euro
9.036
-0.223%
Altın
1892.83
0.3759%
Borsa
1145.24
0%
G. Altın
468.656
0.3503%
Bitcoin
83261.63
0.0985%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C
  Ertaş'ın cenazesinde Kırşehir Belediyesi'ne tepki

  Ertaş'ın cenazesinde Kırşehir Belediyesi'ne tepki

  Neşet Ertaş'ın cenaze töreninde tabutunun üzerindeki Kırşehir Belediyesi yazısı tepki çekti..
  • 26.09.2012 - 16:24

  Ertaş ın cenazesinde Kırşehir Belediyesi ne tepki #1

  Türk halk müziğinin ünlü ismi Neşet Ertaş son yolculuğuna uğurlandı, ancak cenazede halk ozanının tabutunun üzerinde Kırşehir Belediyesi yazısı ve yine tabuta sarılan örtünün şekli tepki çekti.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  ERTAŞ'IN CENAZESİ MEMLEKETİ KIRŞEHİR'DE TOPRAĞA VERİLDİ

  Ertaş'ın cenazesi, İzmir'den uçakla Ankara'ya, oradan da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın eşlik ettiği konvoyla memleketi Kırşehir'e getirildi. Neşet Ertaş'ın cenazesi, vasiyeti üzerine, Bağbaşı Mezarlığı'nda babası Muharrem Ertaş'ın ayağının ucuna açılan mezara defnedildi. Neşet Ertaş'ın ölümüyle sarsılan Kırşehir'de Belediye binasının üstüne, ünlü halk ozanın fotoğrafının yer aldığı 'Başımız sağolsun' yazılı dev bir pankart asıldı. Belediye hoparlörlerinden de ozanın türküleri çalındı.  

  BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

  Ankara'da uçaktan alınan Neşet Ertaş'ın cenazesi, Kırşehir Belediyesi'ne ait 40 AK 514 plakalı, soğutmalı cenaze aracına konularak, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bulunduğu makam minibüsünün de eşliğinde Ankara'dan yaklaşık 3 saatte Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirildi. Ardından Ahi Evran Camii'nde düzenlenen cenaze törenine siyasiler ve sanatçılar da katıldı.

  SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

  Usta son yolculuğuna uğurlanırken tabutun üzerindeki Kırşehir Belediyesi yazısı tepki çekti. Tabutun üstüne Kırşehir Belediyesi yazılması ve üzerindeki örtünün şekline tepki gösteren Ertaş hayranları tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

  İşte o tweetler:

  Vildan Ay @vildanay

  Neşet Ertaş'ın tabutuna reklam panosu muamelesi yapan Kırşehir Belediyesi'ne yazıklar olsun. Halı da hediye edin bari!

  bejan matur @bejanmatur

  koca #neşetertaş'ın üzerini şefkatle örtecek bir ortü bulamayan kırşehir belediyesi reklamınızı yapmakla ayıp ettiniz..

  ceymis coys@kartonkafa

  allah KIRŞEHİR BELEDİYESİ'nden razı olsun, cenazeyi kaldırmış. İZMİR'e kaptırmamışlar neyseki. ay adamı paylaşamıyorlar.

  kadir uysal @kadiruysl

  Neşet Ertaş'ın cenazesine Kırşehir Belediyesi reklam mı verdi?

  Ferhat Uludere @ferhatuludere

  Neşet Ertaş üzerinden reklam yapmasaydın ne kadar iyi olurdu be Kırşehir Belediyesi...

  banu tuna @banutuna

  Kırşehir Belediyesi cenaze sponsoru mu? Bir türlü olmayacak mı, kimseyi layıkıyla yolcu edemeyecek miyiz

  banu tuna @banutuna

  ayrıca o musalla taşının etrafındaki pilili örtü nedir? rahmetlinin ismini A4 kağıda yazıp naylon dosyayla yapıştırmayı hiç saymıyorum

  dilge timoçin @dilgetimocin

  Bütün tabutlarda belediye ismi yazar ama tabut örtüsü tamamını kaplar, kapağına sıkıştırılmaz.

  Kırşehir Belediye Başkanı konuştu

  Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ın tabutundaki, ''Kırşehir Belediyesi'' yazısının sosyal medyada eleştirilmesiyle ilgili, ''Birileri herhalde ustamızın cenazesinde siyaset yapmak istiyor. 

  Kırşehirliler olarak ustamıza son görevimizi en iyi şekilde yapmanın derdi ve telaşı içindeyiz. Başka hiçbir kaygımız yok. Kırşehir Belediyesi'nin bütün tabutları standarttır''dedi.

  Başkan Bahçeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ertaş'ın tabutundaki ''Kırşehir Belediyesi'' yazısının sosyal medyada eleştirilmesini hayretle karşıladığını ifade ederek, belediyenin bütün tabutlarının standart olduğunu söyledi.

  Bütün belediyelerde tabutların standart olduğunu dile getiren Bahçeci, şöyle konuştu:

  ''Bu, bizim aklımıza gelmedi. Birileri herhalde ustamızın cenazesinde siyaset yapmak istiyor. Bunun öncesinde de bu tür provokatif eylemler oldu ama biz buna bulaşmadık, bulaşmayacağız da. Biz görevimizi yaptık. Kırşehirliler olarak, Kırşehir Belediyesi olarak ustamıza en layık şekilde hem cenaze töreninde hem de cenazeden sonra misafirlerimizin ağırlanmasında bütün görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirdik.''

  Eleştirileri Neşet Ertaş'ın üzerinden art niyetli kişilerin siyaset yapma arzusu olarak gördüklerini belirten Bahçeci, şunları kaydetti:

  ''Bunu ayrıca kınıyoruz. Bizim kesinlikle böyle bir şeyimiz yok. Kırşehirliler olarak ustamıza son görevimizi en iyi şekilde yapmanın derdi ve telaşı içindeyiz. Başka hiçbir kaygımız yok. Kırşehir Belediyesi'nin bütün tabutları standarttır. Buna özel bir tabut yapılmış değil. Mevcut tabutumuz ne ise o tabutla bu şekilde cenazeyi kaldırdık. Bunun altında başka bir şey aramak doğru değil. Ustanın ruhunu rahatsız eder diye düşünüyorum. Bu şekilde hareket edenleri ben de esefle izliyorum.''

  Ertaş ın cenazesinde Kırşehir Belediyesi ne tepki #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir