Petrol
101.52
-10.56%
Euro
17.3973
-0.80%
Dolar
16.947
0.72%
Altın
962.11
-1.60%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
336.939
0.50%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Ertuğrul Özkök Varank'ın cevap yazısını yayınladı

  Ertuğrul Özkök, Cumhurbaşkanı başdanışmanı Mustafa Varank'ın kişilik haklarına saldırdığı yazısına dair gönderilen cevabı yayınladı.
  • Haber Merkezi
  • 24.01.2016 - 15:48
  Ertuğrul Özkök Varank'ın cevap yazısını yayınladı

  Ertuğrul Özkök Varank ın cevap yazısını yayınladı #1

  Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı başdanışmanı Mustafa Varank'a hakaret içerdiği yazısından dolayı cevap metni yayınladı.

  İşte Varank'ın avukatı aracılığıyla gönderdiği ve Özkök'ün yayınladığı o metin:

  CEVAP YAZISI

  Ertuğrul Özkök'ün Mustafa Varank'ı hedef alan hakaret niteliğindeki yazısına cevabımızdır.

  Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ün kaleme aldığı ‘KAYYUM BEY TEBRİKLER TARİHE GEÇTİNİZ - Oğlum Mustafa, Sen Trolleri Bırak da Bununla Uğraş Biraz’ başlıklı köşe yazısı gazetenin 31.10.2015 tarihli nüshasında yayınlanmış, içeriğinde müvekkilimi hedef alan aşağılayıcı ifadelere yer verilmiştir.

  KİŞİLİK HAKLARINI HEDEF ALAN VE HAKARET İÇEREN BİR YAZI

  Ertuğrul Özkök bir süredir müvekkilimi hedef alan yazılarla gerçeğe aykırı olarak sözde müvekkilim Sn. Mustafa Varank’ın propaganda ve algı yönetimi amacıyla bir kısım televizyon kanalı, gazete ve sanal medyayı talimatları ile yönlendirdiğini iddia etmektedir. Bu iddiası doğrultusunda Trol Güdüm Merkezi Başkanı şeklinde bir hitap kullanmaktadır. Devam eden günlerde kaleme aldığı yazılarda müvekkilime ithafen bu aşağılayıcı lakabı kullandığı ve hukuka aykırı tavrını sürdürdüğü, tekzibe konu yazısında da lakayt bir şekilde deyim yerindeyse sokak ağzıyla, senli benli aşağılayıcı bir üslup kullanarak hukuki betimlemesiyle, müvekkilimi hafife aldığı, bedensel veya ruhsal varlığını ya da mesleki veya toplumsal statüsünü kabul etmeyerek küçümsediği görülmektedir. Ertuğrul Özkök’ün daha önceki yazısında belirtmiş olduğu kendi deyimiyle ‘dedikoduları’ referans alarak müvekkilime yönlendirdiği bu itham tamamen bir kurgu ürünü olup, kılükal niteliğinde olması hasebiyle kaynağı bulunmayan, yanlış ve çarpıtılmış, gerçeğe aykırılık teşkil etmektedir ve fakat müvekkilim bedel alınarak kamuoyuna bilinçli şekilde servis edilen müvekkilimin medya gücüyle propaganda ve algı yönetimi yaptığı yönündeki bu gerçek dışı iddialar masum bir dedikodu olmaktan öteye geçmektedir. İfade ve basın özgürlüğünün sınırlarını aşarak yayın yapan basın organları kamuoyunu, ortaya attıkları iddialarla yönlendirebilmekte bu anlamda hedef aldıkları kişilerin itibarlarına zarar verebilmektedirler.

  ÖZKÖK PROPAGANDA YAPMIŞTIR

  Gazete ile televizyonların propaganda ve algı yönetiminin en etkili enstrümanlarından olduğu gerçeği yadsınamaz. Bu anlamda asıl propagandanın ve kamuoyu üzerindeki asıl algı yönetiminin Ertuğrul Özkök’ün yazısı ile müvekkilim Sn. Mustafa Varank’a karşı başlatıldığı görülmüştür. Söz konusu hakaret içeren bu yazı ile ilgili tüm yasal haklarımızı hızlı, eksiksiz ve etkin bir şekilde kullanacağımızı da dikkatlerinize sunarız. Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

  Sn. Mustafa VARANK vekili Av AHMET ÖZEL


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir