Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.835
2.33%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Gürsel Tekin: Çarşı ile birlikte yargılanmak istiyoruz

  eşiktaş Çarşı'yı ziyaret eden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin açıklamalarda bulundu.
  • 12.09.2014 - 13:42
  Gürsel Tekin: Çarşı ile birlikte yargılanmak istiyoruz

  Gürsel Tekin: Çarşı ile birlikte yargılanmak istiyoruz #1

  İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve bir grup partili ile saat 11.30'da Beşiktaş Çarşı'yı ziyaret eden Gürsel Tekin, çarşı esnafı ile görüştü. Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi hakkında hazırlanan iddianamesinin mahkeme tarafından kabul edilmesi üzerine Gürsel Tekin, "CHP olarak duruşmaların olduğu gün orada olacağız. Bir grup CHP milletvekili arkadaşımız, dilekçe vereceğiz. Darbenin birer parçası olarak bizler de yargılanmak istiyoruz" dedi.

  "O DARBE, BÜTÜN ETKİLERİ İLE DEVAM EDİYOR"

  İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Dün itibariyle İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Çarşı grubu üyeleri aleyhine açılmış bulunan iddianameyi kabul etti. 16 Aralık'ta İstanbul Adalet Sarayı'nda duruşma olacak. Ben iddianamenin tümünü okudum. Bugün 12 Eylül. Bu 12 Eylül zihniyeti ile 34 yıl sonra yazılmış bir iddianame. Darbeye teşebbüs. Aslında bugün iktidarda olanlar hukuka karşı darbe yaptılar. O darbe, bütün etkileri ile devam ediyor. Onun failleri henüz ortaya çıkmadan, vicdanda aklanmadan Çarşı üyelerine karşı bu iddianamenin açılmış olmasını kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, milletvekilleri olarak, Çarşı grubunun yanında ve dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz. 16 Aralık'ta İstanbul'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağız. İktidardakiler halkın vicdanında mahkum oldular, Çarşı üyeleri de 16 Aralık'ta İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde aklanacaklar" dedi.

  "BİZ DE YARGILANMAK İSTİYORUZ"

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yaptığı açıklamada, “12 Eylül'ün üzerinden 34 yıl geçmesine rağmen halen değişen bir şey yok. Bir öncekiler apoletli idi, şimdikiler apoletsiz. Bir kulüp taraftarlarının bir ülkede darbe yapabilecek durumu, bir hukukçu buna inanmışsa vay bu hukuk sistemimizin ne durumda olduğunu hepimizin görmesi gerekiyor. Bunlar Türkiye'de her zaman yaşanan sorunlar. Burada CHP olarak geçmişte olduğu gibi nerede mağduriyet varsa, nerede sorun varsa, elbette biz onların yanında olacağız. Çarşı grubunun yanında olduğumuzu arkadaşlara ifade ettik. Duruşmaların olduğu gün biz CHP olarak orada olacağız. CHP milletvekilleri olarak da bir grup milletvekili arkadaşımız dilekçe vereceğiz. Darbenin birer parçası olarak, bizler de yargılanmak istiyoruz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir