Petrol
99.24
1.89%
Euro
18.5367
0.66%
Dolar
17.9396
0.40%
Altın
1.031
0.17%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.999
2.57%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Hayırcı Mimarlar Odası'na üyelerden tepki

  Hayırcı Mimarlar Odası'na üyelerden tepki

  TMMOB'ye üye bir grubun düzenlediği 'hayır' eylemi, karşıt görüşlü başka bir TMMOB üyesi grup tarafından protesto edildi.
  • 22.03.2017 - 16:08

  Türk Mühendisleri ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) Ankara'nın Çankaya İlçesi'ndeki Selanik Caddesi üzerinde bulunan binasını önünde bir araya gelen üyeler, TMMOB'un oda yönetiminin 'hayır' oyu vereceğini söyleyerek, taraflı siyaset yürüttükleri gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.

  "İDEOLOJİNİ KENDİNE SAKLA" PANKARTI

  TMMOB üyeleri, 'Maşa değil mühendisiz', 'Odalar ışıksızız gelecek göremiyoruz', 'Mesleğin için çalış ideolojin için değil' ve 'Mesleğime dokunma ideolojini kendine sakla' yazılı dövizler taşıdı.

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #1

  KARŞIT GÖRÜŞLÜ MİMARLAR PROTESTO ETTİ

  Basın açıklamasının yapıldığı sırada karşıt görüşlü TMMOB üyeleri, sokağa inerek, açıklamayı engellemek istedi. Geniş güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekipleri, iki grubun arasına girerek, gerginlik olmasını önledi. 'Hayır' kampanyası yürüten mimar ve mühendisler; ıslık çalarak, yapılan basın açıklamasına engel olmak istedi.

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #2

  TMMOB ÜYESİ: MESELE 'EVET' VEYA 'HAYIR' CEVABI DEĞİL

  TMMOB üyesi mimar ve mühendisler adına basın açıklaması yapan TMMOB üyesi Elektrik Mühendisi Yılmaz Ada, TMMOB'a bağlı bütün mühendis odalarının web sitelerinin ana ekranında; referandumla ilgili 'hayır' cevabının olduğunu söyleyerek, "Mesele 'evet' veya 'hayır' cevabı değil, mesele bir mesleğin kamuya mal olmuş yasal organizasyonları olan odalarının üyelerinin iradesini yok saymış olmalarıdır." diye konuştu.

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #3

  "BU DAVRANIŞ YASAL DEĞİL"

  Bu davranışın yasal olmadığını savunan Ada, "Demokrasi demokrasi diye her yerde çığırtkanlık yapıp mangalda kül bırakmıyorken hangi demokratik akılla kime sordunuz da ekranlarınıza hayır yazdınız?" diyerek, referandumda 'hayır' oyu verecek TMMOB üyelerine tepki gösterdi. Yapılan basın açıklamasının ardından iki karşıt grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #4

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #5

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #6

  Hayırcı Mimarlar Odası na üyelerden tepki #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir