Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C
  HDP Diyarbakır ve Mardin'deki terör saldırısını kınadı

  HDP Diyarbakır ve Mardin'deki terör saldırısını kınadı

  HDP yayınladığı kınama metninde "yurttaşlarımız hayatını kaybetti" diyerek "yerleşim alanlarının içinde saldırmayı yanlış buluyoruz" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 11.08.2016 - 09:32

  Dün, Mardin'in Kızıltepe, Diyarbakır'ın ise Sur ilçelerinde teröristlerce gerçekleştirilen iki ayrı bombalı saldırıda toplam 8 kişi hayatını kaybetti. Patlamalarda çok sayıda kişi de yaralandı.

  TOPLAM 7 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

  Saldırıları PKK'nın düzenlediğini söyleyen Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Mardin'de 1 polisin şehit olduğunu ve 2 sivilin hayatını kaybettiğini söyledi. Diyarbakır Valiliği'nden gelen açıklamadaysa Sur mahallesindeki saldırıda 5 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi.

  HDP Diyarbakır ve Mardin deki terör saldırısını kınadı #1

  "SİVİLLERİ HEDEF ALMAYIN"

  HDP, Kızıltepe ve Sur’da PKK’lıların polis araçlarını hedef aldığı saldırıyla ilgili bir kınama yayınladı.

  Partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından yayınlanan kınama yazısında “Yurttaşlarımız hayatını kaybetti ve yaralandı. Yurttaşlarımızın yaşadıkları ve çalıştıkları yerleşim alanlarının içindeki bu tür saldırıları ilkesel olarak yanlış buluyoruz” denildi.

  HDP Diyarbakır ve Mardin deki terör saldırısını kınadı #2

  "SALDIRILARI KINIYORUZ"

  HDP MYK tarafından "Diyarbakır ve Mardin saldırılarını kınıyoruz" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

  "Bu akşam Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur’da meydana gelen bombalı saldırılarda çok sayıda yurttaşımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Hangi şehirde olursa olsun, yurttaşlarımızın yaşadıkları ve çalıştıkları yerleşim alanlarının içindeki bu tür saldırıları ilkesel olarak yanlış bulduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz ve bu saldırıları kınıyoruz.

  Mardin ve Diyarbakır'da bombalı saldırı VİDEO

  HDP Diyarbakır ve Mardin deki terör saldırısını kınadı #3

  "İNSANLARIMIZA RAHMET DİLİYORUZ"

  Hayatını kaybeden ve yaralanan yurttaşlarımızın acılarını bütün halkımızla paylaşıyoruz. Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  Patlamaların, şiddetin, bombaların günlük yaşantımızın kanıksanan bir parçası olmasını kabullenmiyoruz. Bir an önce akan kanın durması, şiddetin sona ermesi ve sorunlarımızı konuşarak, müzakere ederek çözme konusunda adımlar atılması çağrımızı yineliyoruz.

  Yaşadığımız bunca acıya rağmen hala barış ve çözüm olmadan demokrasinin, demokrasi olmadan da barışın mümkün olamayacağını görmeyenlere bir kez daha bu gerçeği hatırlatıyoruz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir