Petrol
95.15
-3.06%
Euro
18.2505
-0.82%
Dolar
17.9633
0.17%
Altın
1.027
-1.14%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.134
-0.50%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Hıncal Uluç Kılıçdaroğlu'na atılan yumruğu yazdı

  Hıncal Uluç Kılıçdaroğlu'na atılan yumruğu yazdı

  Sabah yazarı Hıncal Uluç, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının ardından bir yazı kaleme aldı: "Hayırlı yumruk"
  • 10.04.2014 - 15:43

  Hıncal Uluç Kılıçdaroğlu na atılan yumruğu yazdı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun salı günü grup toplantısını yapacağı salonda uğradığı saldırı tüm partilerin tepkisini çekti. Yumruklu saldırıyı Başbakan Erdoğan'dan Devlet Bahçeli'ye kadar tüm siyasiler kınadı. 

  Sabah Gazetesinden Hıncal Uluç da seçim öncesi partiler arasında yaşanan gergin atmosferin bu yumruk ile yumuşadığını anlatan bir yazı kaleme aldı. Uluç'un "Hayırlı yumruk" başlığını verdiği yazısından ilgili kısım şöyle; 

  "BİR YUMRUK ATILDI SALI GÜNÜ..HAYIRLI BİR YUMRUK"

  Salı günü en uzman ekonomistleri bile şaşırtan gelişmeler oldu ülkemizde.. Dolar aylardan beri ilk defa 2.10'un altına indi. Borsa 73 bin puanları aşarak rekorlar kırdı. Faizler ilk defa tek haneli rakamlara düştü.. Ne oldu peki, salı günü.. Hem de, siyasal tarihimize "Kara salı" diye giren, kapkaranlık günler, seçim aralığından sonra yeniden başlarken ve Meclis'te gurubu olan partilerin liderleri, tüm televizyonlarda canlı yayınlanan konuşmaları ile birbirlerine en ağır dille saldırır ve zaten gergin ortamı iyice gererken.. Bir yumruk atıldı.. Bir hayırlı yumruk.. "Yumruğun hayırlısı olur mu?." Bazen olur.. Ne demiş eskiler.. "Bir musibet, bin nasihatten evladır.."

  "BAŞBAKAN VE KILIÇDAROĞLU ARTIK YAN YANA GELMEZ DEMİŞTİM..."

  Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı ve "Herkesi sükunete davet ediyorum" dedi..
  Bu partinin başına geçtiği günden beri yaptığı en anlamlı, en yerinde konuşmaydı. Güzellikler birbirini izledi.
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu'na telefon etti, "Geçmiş olsun" dedi. Ardından Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Kılıçdaroğlu'nu Meclis'teki odasında ziyaret etti. Ona gitti, üzüntülerini bildirmek için..
  ..ve ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradı ve "Geçmiş olsun" dedi..
  O seçim kampanyasında karşılıklı edilen laflardan sonra bu ülkede "Bu ikisi bir daha bir araya gelemez" diyenler arasındaydım. Yanıldığımı mutlulukla gördüm.

  "BALKONDAN KAÇAN FIRSATI MECLİS'TE ATILAN YUMRUK YENİDEN YARATTI"

  İbret almalıyız gerçekten.. Yurdun dört bir yanında insanların nasıl gerildiğini birbiri ardına yağmur gibi gelen haberlerden öğreniyoruz zaten.. Yumruğun ardından gelen olaylar, bu sonu karanlık gerginliği bir anda gevşetti. Ekonomiye hızla yansıma, aslında milletin ruh halinin, milletin rahatlama, milletin bahar havası ile yaşama özleminin ifadesiydi. Bu yumuşamayı aslında herkes, ama herkes daha seçim gecesi Balkon'da beklemişti.

  Balkon'da kaçan fırsatı, Meclis'te atılan yumruk yeniden yarattı.. O yumruğu atana, ülkem ve ulusum adına teşekkür mü etsem acaba?

  YAZININ TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir