Euro
9.051
0.17%
Dolar
7.4651
-0.11%
Altın
441.73
-0.04%
Borsa
1.565
0.53%
Bitcoin
275.421
2.05%
-0ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık -0 C
  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek

  Milli Savunma Bakanı Akar, Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki terör hedefleri ile ilgili konuştu.
  • AA
  • 21.02.2019 - 01:09
  • Güncelleme : 21.02.2019 - 01:09

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki askeri birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu, esnafı ziyaret etti.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #1

  "BUNDAN SONRA BİZİ KİMSE TUTAMAZ İNŞALLAH"

  Esnafın terörle mücadelede sağlanan başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade etmesi üzerine Bakan Akar, "Bölge halkımızın güvenliğine, polisimize, askerimize sahip çıkması gerçekten çok önemli. Şu anda bizim burada gördüğümüz halkımız bu işi çözdü, bu işin gerçeğini anladı. Bu konudaki bizim hazırlıklarımız da tamam. Bundan sonra bizi kimse tutamaz inşallah. Çok daha rahat, huzur ve güven içinde yaşayacağız." diye konuştu.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #2

  Bakan Akar ve Orgeneral Güler daha sonra çarşı esnafını da gezerek sohbet etti. Bir markette alışveriş yapan öğretmen çiftle de konuşan Akar, öğretmenlerin önemli bir görevi yerine getirdiklerini, vatanını, milletini seven nesillerin yetiştirilmesinde kendilerine önemli görevler düştüğünü dile getirdi.

  Hulusi Akar Yüksekova'da esnaf ziyareti yaptı VİDEO

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #3

  TÜMEN KOMUTANLIĞI'NDA DENETLEME

  Akar ve Güler, daha sonra 3. Piyade Tümen Komutanlığı'na geçerek inceleme ve denetlemelerde bulundu. Harekat merkezinde, çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Akar, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirtti.

  Akar, milletin rahatı, huzuru ve güvenliği için Mehmetçik'in fedakarca görev yaptığını ve yapmaya devam ettiğini belirterek, "Memleketimize sahip çıkacağız." diye konuştu.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #4

  Terörle mücadeledeki yeni safhanın 2015'te İkiyaka Dağları'nda başladığını, sonrasında çukur operasyonlarında sürdürüldüğünü hatırlatan Akar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının başarıyla gerçekleştirildiğini aktardı. Türkiye'nin 3.5 milyon Suriyeliyi misafir ettiğini anımsatan Bakan Akar, "Bunlardan 311 bini yurtlarına döndüler. Bundan sonraki hedefimiz, diğer Suriyeli kardeşlerimizin de evlerine güven içinde dönmelerini sağlamaktır. Onun için Afrin'deyiz, Cerablus'tayız, El Bab'dayız, onun için Fırat'ın doğusundaki YPG varlığına son vermek, oranın temizlenmesi için gayret gösteriyor, çalışma yapıyoruz.” dedi.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #5

  Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek ViDEO

  "TERÖRLE MÜCADELE SAYFASINI KAPATACAĞIZ"

  Terörle mücadelede büyük pay sahibi olan şehitleri rahmet ve şükranla yad eden Hulusi Akar, "Onların kanlarını, ailelerinin gözyaşlarını yerde bırakmadık. Bu mücadeleyi devam ettirdik, ettireceğiz. Ne zamana kadar? En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar. Milletimizle omuz omuza mücadelemizi sürdürerek yurt içinde, yurt dışında bu teröristler neredeyse bulacağız, etkisiz hale getireceğiz ve terörle mücadele konusunu, bu sayfayı inşallah kapatacağız." ifadelerini kullandı.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #6

  "YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE, BU TEHDİDE SON VERİLECEK"

  Sıranın Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki terör hedeflerine geldiğinin altını çizen Akar, şöyle devam etti:

  "Bununla ilgili Silahlı Kuvvetlerimiz, her türlü hazırlığını yaptı, yapmaya devam ediyor. Planlar, hazırlıklar yapıldı. Önümüzdeki dönemde, yeri ve zamanı geldiğinde gerekli faaliyetler yapılarak ülkemize, sınırlarımıza, halkımıza karşı bu YPG tehdidine son verilecek. Bizim yaptığımız sadece ve sadece halkımızın ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak. Bizim hiçbir şekilde başka bir ülkenin toprağında gözümüz yok. Bizim Suriye'nin, Irak'ın toprak ve politik bütünlüğüne saygımız sonsuz. Şu anda komşularımız içinde bulundukları durumdan dolayı terörle mücadeleyi yapamadıkları için bunu biz yapıyoruz."

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #7

  "BİZİM TEK HEDEFİMİZ TERÖRİSTLERDİR"

  Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının bölgenin huzur ve güvenliğine büyük katkı sağladığını vurgulayan Akar, tüm bu çalışmaların uluslararası hukuk ve meşru müdafaadan kaynaklanan haklar kapsamında yerine getirildiğine dikkati çekti.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #8

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tek hedefinin teröristler olduğunu yineleyen Akar, "Bizim hiçbir şekilde etnik, dini gruplarla sorunumuz yok, böyle bir şey asla söz konusu değil. Biz Kürt kardeşlerimizle et ve tırnak gibiyiz. Yıllarca aynı ekmeği, coğrafyayı paylaşıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızın saptırılmaması lazım. Bizim tek hedefimiz teröristlerdir." dedi.

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #9

  Hulusi Akar: Yeri ve zamanı gelince YPG tehdidi de bitirilecek #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir