Petrol
111.5
0.34%
Euro
17.533
0.36%
Dolar
16.3711
0.04%
Altın
971.53
-0.33%
Borsa
2418
-1.78%
Bitcoin
490.201
0.60%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C
  Hüseyin Aygün için Tunceli'den büyük destek - Galeri

  Hüseyin Aygün için Tunceli'den büyük destek - Galeri

  PKK tarafından kaçırılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün için Tunceli'de miting düzenlendi.
  • 13.08.2012 - 23:31

  Hüseyin Aygün için Tunceli den büyük destek - Galeri #1

  Tunceli'de CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasının ardından akşam saatlerinde miting düzenlendi.

  FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN!..

  DERSİM'İN SESİ

  Mitinge kentte bulunan CHP'li milletvekilleri, Hüseyin Aygün'ün eşi Emine, çocukları İdil ve Taylan Aygün de katılıp babalarının fotoğrafını taşıdı. Hüseyin Aygün'ün kentte avukatlık bürosunun bulunduğu binaya da milletvekilinin fotoğrafının bulunduğu siyah bez üzerine, "Dersim'in sesi Hüseyin Aygün serbest bırakılsın" yazılı pankart asıldı.

  Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı mitingde konuşan CHP Milletvekili Levent Gök, Aygün'ün kaçırılmasının ülkenin barışına ve birliğine katkı sağlamayacağını belirterek, şöyle dedi:

  "TUNCELİ HALKINA HAKARETTİR"

  "Bu eylemin ülkenin barışına ve birliğine katkı sağlamayacağı açıktır. Tam tersine diyaloğa ihtiyaç duyulduğu bir zamanda gerçekleştirilmesi, şiddeti daha da artırıp, toplumu kutuplaştıracaktır. Aynı zamanda fikirleri ve duruşuyla barıştan yana, şiddete karşı kararlı bir tutum sergileyen insan hakları savunucusu ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyesi olan sayın Hüseyin Aygün'e yönelik yapılmış olan eylem, kamu vicdanını yaralamıştır. Bu nedenle, demokrasiye, barış ve özgürlüğe katkı sağlamak üzere milletvekilimiz sayın Hüseyin Aygün'ün bir an önce serbest bırakılması gerekmektedir. Hüseyin Aygün'e karşı gerçekleştirilen bu eylem, onu oyları ile seçip TBMM'ye gönderen Tunceli halkına karşı da ciddi bir haksızlıktır. Demokrasi, insan hakları, özgürlük ve toplumsal barış istemlerinin en yüksek sesle dile getirildiği Tunceli'de, en temel insan hakkına yapılan bu müdahalenin kabul görmeyeceği çok açıktır" dedi.

  CHP'LİLER HELİKOPTERLE GEZDİRİLDİ

  CHP Milletvekilleri Jandarma Bölge Komutanlığı'na ait Sikorsky helikopterla Aygün'ün kaçırıldığı Ahpanos Vadisi ve çevresinde gezdirildi. CHP'li Milletvekilleri, Aygün'ün bulunduğu tahmin edilen sarp kayalık ve ormanlık bölge ile kaçırıldığı Fırtına Veli Çeşmesi mevkiini havadan fotoğraflayarak, kameralarla görüntü çekti. Helikopterde görevli bir subay, CHP milletvekilleri'ne bölgenin genel durumu hakkında ve PKK'lıların barındıkları muhtemel yerler hakkında bilgi verdi. Milletvekili Veli Ağbaba, çektiği görüntüleri basın mensupları ile paylaşırken, bu görüntülerde 2 ayrı noktada Kobra helikopterlerin yoğun bombardımanı sonrası dumanların yükseldiği görüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir