Petrol
110.88
-0.03%
Euro
17.0305
-0.03%
Dolar
15.9235
-0.01%
Altın
949.3
0.05%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
470.351
-2.91%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Hüseyin Besli: Erdoğan yeniden aday olacak

  Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Hüseyin Besli, Yeni Türkiye'yi kuracak AK Parti'nin kendisini de yenilemesi gerektiğini vurgulayarak açıklamalarda bulundu.
  • 21.08.2014 - 08:10
  Hüseyin Besli: Erdoğan yeniden aday olacak

  Hüseyin Besli: Erdoğan yeniden aday olacak #1

  AK Parti’nin önündeki en kritik dönemin 2015 seçimlerinin olduğunu vurgulayan Besli, Yeni Türkiye’yi kuracak AK Parti’nin kendisini yenilemesi gerektiğini söyledi. 2015 genel seçimlerinin bu imkanı verdiğini kaydeden Besli, 2019’da tüm seçimlerin yine bir arada yapılacağını hatırlatarak, “Erdoğan 2019’da 2’nci kez  cumhurbaşkanlığı için aday olacaktır” diye konuştu.

  PARALEL YAPI SİLİNECEK

  Star'ın haberine göre; Paralel yapıya yönelik operasyonların emniyetle sınırlı kalmayacağına işaret eden Besli, özellikle 2015 seçimlerini paralel yapının siyasi kanadının temizleneceği bir süreç olarak tanımlıyor. Paralel yapının yaklaşık 40 yıldır Türkiye’nin bürokratik aygıtlarının köşe başlarını kapmaya çalıştığını belirten Besli, “Siyasete yönelik hamleler seçimlerde yapılır daha çok. Kongrede, idari organlar aracılığıyla boşaltırsın. Fakat genel seçimlerde daha çok yapılır” dedi. Besli, paralel yapının yargıdan TÜBİTAK’a, sivil savunmadan özel sektöre kadar geniş bir alana yayıldığını özellikle de paranın aktığı noktalara yerleştiklerini ifade etti.

  CHP KENDİNİ KAPATSIN

  CHP’de Cumhurbaşkanı seçiminin ardından yaşanan kurultay tartışmalarını değerlendiren Besli, yapılacak kurultayın bir çözüm ortaya koyacağını düşünmediğini söyledi. CHP’nin siyaseten geçmişin bagajıyla Yeni Türkiye’de bir rol oynama şansının olmadığını kaydeden Besli, “CHP bu topraklarda var olmak istiyorsa kapanması lazım. Bunu yapmadığı sürece geçmişten kurtulamaz. En kestirme yolu CHP’yi toptan kapatmaktır. Tarihi misyonunu yerine getirmiştir, hatasıyla, sevabıyla deyip onu rafa kaldırmak gerekiyor” diye ekledi.

  KONGREDEN ÖNCE AÇIKLANABİLİR

  Hüseyin Besli, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı adayı olarak Ahmet Davutoğlu’nun isminin öne çıktığını kaydetti. Başbakan'ın bu durumu değerlendirdiğini vurgulayan Besli, “MYK’da bu konu tartışılacaktır. Muhtemelen adayı o gün de ilan edebilirler” dedi. Kongrenin rutin ve mecburi bir şey olduğuna dikkat çeken Besli, “Kongreye çok şey atfetmek doğru değil, bu topyekün ve genel bir yürüyüştür. Kongre bu yürüyüşün ara duraklarından biri olarak görülebilir ancak. Bu yürüyüş kesintisiz olarak devam edecektir” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir