Euro
10.0266
0%
Dolar
8.2359
0.02%
Altın
485.67
0.18%
Borsa
1.441
0%
Bitcoin
487.797
-0.63%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan'ın darbe diyaloğu

  Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan'ın darbe diyaloğu

  FETÖ'ye ait kanalda Nazlı Ilıcak, Ahmet ve Mehmet Altan'ın programında 24 saat sonra olacak darbe girişimine zemin hazırlandığı ortaya çıktı
  • 13.08.2016 - 12:24

  program

  FETÖ'ye ait olan ve darbe girişiminden sonra KHK kararı ile kapatılan Can Erzincan TV'de darbe girşiminden bir gün önce yapılan programda 'darbe olacağı' açık açık söylenmiş.

  Ilıcak, Ahmet ve Mehmet Altan'ın programındaki darbe diyaloğu

  Sosyal medyada yayılan yayın kaydında Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın söz konusu programında "Erdoğan'ın darbeye giden yolları birer birer geçtiği" konuşuluyor.

  Ortaya çıkan diyaloglarda Mehmet Altan, "Türkiye devletinin içinde de muhtemelen bütün bu gelişmeleri dış dünyadan daha fazla belgeleyen izleyen bir başka yapı var. Yani onun ne zaman torbadan yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı da belli değil" diyor.

  "ERDOĞAN DARBEYE GİDEN YOLDA"

  Ahmet Altan da bunu destekleyerek, "Öyle bir anlatıyorlar ki Erdoğan sanki ömrü boyunca burada kalacak. 50 tane AKP'li milletvekili biz Akşener'le parti kuruyoruz dese bütün sistem sarsılıyor. Bu adam sağlam bir zeminde durmuyor. Her an her şeyin değişebileceği ve değiştiğinde bunu çok ciddi hukukla ilgili bir problemin ortasında bırakacak bir ortamda yaşıyor. Türkiye'de gerçekleşmiş askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan bugün aynı kararları vererek teker teker o yolları açıyor" ifadelerini kullanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir