Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
238.534
0.54%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C

  İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti

  Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, önce eşi Mehmet Ali Çalkaya'dan başkanlığı devraldı, sonra da mazbatasını aldı.
  • DHA
  • 09.04.2019 - 12:15
  İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti

  Yerel seçimlerden sonra en çok merak edilen törenlerden birisi olan Balçova Belediye Başkanlığı'nın, devir-teslim töreni gerçekleştirildi.

  İZMİR'İN EN İLGİNÇ DEVİR TESLİMİ

  Adaylığı kabul edilmeyen Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın yerine CHP tarafından, Çalkaya'nın eşi Fatma Çalkaya aday gösterilmişti. Fatma Çalkaya, yüzde 67 oy alarak belediye başkanı seçildi. Balçova İlçe Seçim Kurulu'nda yapılan törenle mazbatasını alan Fatma Çalkaya ve belediye meclis üyeleri, daha sonra Balçova Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

  İzmir de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti #1

  BALÇOVA'YA EŞİ BAŞKAN OLDU

  Resmi törenin ardından belediyeye geçen Fatma Çalkaya’yı, eski başkan ve eşi olan Mehmet Ali Çalkaya ile coşkulu bir kalabalık karşıladı. Devir-teslim töreninde bir konuşma yapan Mehmet Ali Çalkaya, "Bugün bu ülkede hala rahat yaşayabiliyorsak bu Cumhuriyet sayesindedir. 2019 seçimleri de bu açıdan ayrıca önemlidir. Cumhuriyet öncelikle kadınlara çok önem verdi. Balçova halkı da seçimlerde bir kadın belediye başkanı seçerek Cumhuriyet'e olan hassasiyetini gösterdi. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum." diye konuştu.

  İzmir de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti #2

  ''YENİ BAŞKANIMIZIN ADİL OLACAĞINA EMİNİM''

  Fatma Çalkaya’ya, üzerinde "Hak, hukuk ve adalet her zaman yol göstericiniz olsun" yazılı bir adalet heykeli veren Mehmet Ali Çalkaya, "Adalet bütün dünyada bir kadın heykeli tarafından temsil edilir. Yeni başkanımızın da adaletten ayrılmadan hizmet dağıtacağına eminim. Bugün ülkemizde yaşanan adaletsizliklere inat onlar adaletle Balçova halkına hizmet edecekler." dedi.

  İzmir de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti #3

  EŞİ "HİZMETE HAZIRIM" DEDİ

  Balçova’da 15 yıldır başarıyla ve dürüst bir şekilde yürütülen insan odaklı belediyecilik hizmetleri sürdüreceğini ifade eden Fatma Çalkaya da "Balçova halkına, meclis üyesi arkadaşlarıma ve benimle birlikte bu yolda mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ilçe örgütlerine yürekten teşekkür ediyorum. Biz başkanımızdan aldığımız hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için bu yola girdik. Bize gösterilen bu güveni boşa çıkarmayacağız ve var gücümüzle Balçova Halkına hizmet edeceğiz." dedi.

  İzmir de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir